Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Професійна реабілітація та працевлаштування – справа першочергової уваги
Опубліковано 03 грудня 2010 року о 09:07

У приміщенні Чернівецького міського центру зайнятості проведено черговий круглий стіл щодо працевлаштування та професійної реабілітації інвалідів «Актуальні питання працевлаштування осіб з обмеженими можливостями: гарантія зайнятості».

У роботі семінару крім керуючого Чернівецьким обласним відділенням Фонду та керівництва міського центру зайнятості брали участь представники районних та міського управлінь праці та соціального захисту населення, органів МСЕК, громадських організацій інвалідів, керівники їх підприємств.

Основні питання, які розглядалися:

1.     Означення спільних інтересів соціальних партнерів та служби зайнятості у сприянні працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

2.     Шляхи співпраці у 2011 році: обговорення можливої участі соціальних партнерів у проведенні спільних групових та масових профорієнтаційних заходах.

3.     Проблемні питання щодо укомплектування підприємств кадрами із числа осіб з фізичними вадами, вимоги роботодавців до претендентів на роботу.

Основна ж мета заходу – покращення співпраці державних  органів щодо вирішення проблем інтеграції людей із обмеженими  фізичними можливостями у суспільне життя, наданні рівних можливостей у реалізації права на працю.

         У своєму виступі керуючий Чернівецьким відділенням Фонду наголосив, що працевлаштування – найбільш дієва та важлива форма реабілітації. Людина, яка працює, особливо за фаховим призначенням, крім покращення свого матеріального становища, перебуваючи в колективі, відчуває своє суспільне значення,отримує можливість реалізовувати здібності та сподівання. Саме тому необхідно спрямувати спільні зусилля на підвищення мотивації до праці осіб із обмеженими фізичними можливостями, створення умов для їх безперешкодного доступу до інформації про попит на обласному ринку праці, вільного вибору діяльності, професійного зростання та можливості працевлаштування на робочі місця з гідними умовами праці та її оплати. Також, нагадав присутнім основні положення діючих нормативних актів щодо проведення професійної підготовки, навчання інвалідів, створення спеціалізованих робочих місць та надання дотацій роботодавцям на ці цілі. Особливу увагу акцентував на необхідності суворого дотримання положень індивідуальної програми реабілітації інваліда.

         Усі питання детально обговорені учасниками. Незважаючи на як позитивні, так і критичні моменти у виступах учасників, проведений захід досяг своєї мети, оскільки у підсумку було одностайно визнано, що питанню трудової та професійної реабілітації інвалідів слід приділяти першочергову увагу та визначено конкретні шляхи для досягнення цього.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux