Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю.
Опубліковано 06 травня 2021 року о 16:00

Реалізація вимог статей 19, 20 Закону України

«Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»


В структурі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів окремо слід виділити відділ забезпечення зайнятості, соціального захисту осіб з інвалідністю, який безпосередньо працює і з роботодавцями, і з контролюючим органом  Головним управлінням Держпраці у Харківській області, і з центрами зайнятості.

У поточному році разом з Харківським міським центром зайнятості за допомогою дистанційних форм комунікацій проведено 18 семінарів, в яких прийняли участь 104 роботодавця.

У відділі створені всі умови для проведення реєстрації роботодавців та прийому звітів за формою № 10-ПОІ «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю».

Станом на 01.12.2020 на обліку відділення перебуває 6995 підприємств,які використовують найману працю від 8 і більше осіб, в тому числі 1297 бюджетних установ і організацій. Упродовж року 829 підприємств отримали довідки про реєстрацію у відділенні Фонду, в тому числі 245 довідок видано повторно, у зв’язку зі зміною назви або адреси підприємства.

За 9 місяців 2020 року до відділення Фонду  надали звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за формою №10-ПІ  6492 підприємств Харківської області, з них 1296- бюджетних установ.

 За результатами опрацювання звітів підприємств м. Харкова та Харківської області спостерігаються позитивні тенденції щодо збільшення роботодавців, які  виконують законодавчо встановлений норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані у звітному  2019 році.

 Зокрема, виконали законодавчо  встановлений норматив 5786 підприємство, що  становить понад 89,05% від загальної кількості роботодавців, які надали звіти за формою №10-ПІ до відділення Фонду.

Загальна кількість осіб з інвалідністю, які працювали у звітному 2019 році на підприємствах, установах, організаціях, у фізичних осіб м. Харкова та Харківській області становить 27 774 особи, що 775 осіб більше ніж за попередній звітний рік.

Зменшується кількість роботодавців, які не виконують законодавчо встановлений норматив, особливо серед бюджетних установ та організацій.

Від підприємств м. Харкова та Харківської області, які  не виконали законодавчо встановленого нормативу, до спеціального фонду держбюджету,на рахунок відділення, відкритий у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Харківській області станом на 01.12.2020 надійшло – 7 230,8 тис. грн.,  адміністративно-господарських санкцій та пені, що становить 78,45 % від прогнозного річного плану надходжень.

Працівниками відділення приділяється значна увага інформуванню широкого кола громадськості регіону та проведенню консультацій з підприємствами,організаціями,установами та фізичними  особами, які використовують найману працю, стосовно дотримання вимог ст.19.20 ЗУ «Про основи соціальної  захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Так у поточному році працівниками відділу було проведено 328 зустрічей з роботодавцями та надіслано 708 листів щодо необхідності реєстрації, подання звітів за формою 10-ПІ.

Триває  співпраця з Головним управлінням Держпраці у Харківській області щодо контролю за виконанням нормативу робочих місць роботодавцями та реєстрації у відділенні Фонду. Упродовж 9 місяців 2020 року до відділення надано 46 актів перевірок роботодавців.

На підставі отриманих актів відділенням Фонду  направлена одна позовна заява  до Харківського окружного адміністративного суду на суму 430,8 тис. грн. за 2018-2019 роки.


Надання довідок про чисельність працюючих осіб з інвалідністю


Для надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування, представник Харківського обласного відділення разом з працівниками Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації відповідно до Положення про роботу групу з питань діяльності підприємств та організацій громадських об’єднань інвалідів Харківської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.08.2013 №315 (зі змінами), приймає участь у  перевірках достовірності інформації, що міститься в поданих до обласної державної адміністрації документах підприємств для отримання пільг з оподаткування, з безпосереднім виходом на підприємства.

 Відділенням упродовж року проводиться методично - роз’яснювальна робота з відповідальними працівниками підприємств та організацій, у тому числі підприємствами громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Здійснюється обговорення проблемних питань щодо надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування, систематично проводяться зустрічі з керівництвом підприємств та організацій громадських об’єднань.

Для отримання пільг з оподаткування Харківським обласним відділенням Фонду в 2020 році видано 43 довідки «Про чисельність працюючих осіб з інвалідністю» 23 підприємствам, станом на 01.05.2021 року видано 14 довідок «Про чисельність працюючих осіб з інвалідністю» 12 підприємствам.

Працівники відділення є членами Робочої групи та беруть участь у засіданнях Робочої групи з питань діяльності підприємств та організацій громадських об’єднань, що діє при обласній державній адміністрації.

Відділенням налагоджена співпраця з Департаментом соціального захисту населення Харківської області, що довзволяє вчасно та якісно вирішувати спільні питання.Навчання для осіб з інвалідністю – нові можливості у працевлаштуванні 


У жовтні в Харківському обласному відділенні Фонду відбулось засідання Комісії з розгляду питань щодо надання фінансової допомоги на безповоротній основі особам з інвалідністю для оплати вартості їх навчання та перекваліфікації, що створена при відділенні як міжвідомчий колегіальний орган з метою визначення доцільності надання фінансової підтримки особам з інвалідністю, які звернулися до відділення Фонду. На першому у цьому році засіданні розглянуті питання щодо укладання договорів на навчання 20 осіб з інвалідністю та на продовження навчання на новому кваліфікаційному рівні «магістр» для 2 осіб.

Відповідно до рекомендацій Комісії, відділення Фонду розпочало укладання договорів на навчання з 13 учбовими закладами, в яких за кошти Фонду соціального захисту інвалідів будуть навчатися студенти з інвалідністю. У цьому навчальному році найбільше студентів подали документи до Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди– 4, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна – 3 та Харківського національного університету радіоелектроніки -3.

Традиційно на засідання Комісії прийшли й батьки 4 студентів, яким ще не виповнилось 18 років.

Члени Комісії уважно вивчали документи, що надані особами з інвалідністю, задавали питання щодо вибору майбутньої професії, давали рекомендації щодо працевлаштування в подальшому, тощо. Постійна спільна робота членів Комісії, які представляють різні управління обласної державної адміністрації, службу зайнятості, медичні установи, органи МСЕК та громадські об’єднання осіб з інвалідністю, а також секретаря Комісії, яка приділяє багато уваги кожному студентові дає свої плідні результати: високий процент працевлаштування після навчання. За 10 місяців цього року працевлаштовані 20 осіб з інвалідністю, які проходили навчання за кошти Фонду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux