Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Тернопільське відділення
Опубліковано 04 червня 2021 року о 10:00

Діяльність Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів спрямована на виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю, Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, Указів Президента та інших законодавчих актів спрямованих на забезпечення соціальної захищеності осіб з інвалідністю.

Тернопільське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, в межах повноважень, забезпечує реалізацію заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема створення робочих місць та здійснює фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю у Тернопільській області.

Фахівці відділення ведуть облік більше двох тисяч підприємств, установ, організацій у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі - підприємства), з чисельністю від восьми та більше працюючих осіб. Забезпечують їх реєстрацію, звітність та сплату сум адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Підприємствами Тернопільщини у звітному 2020 році працевлаштовано 9042 осіб з інвалідністю, що перевищує кількість робочих місць, яка мала бути створена на підприємствах за звітний 2020 рік, в межах встановленого нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю на 3017 осіб.

Не зважаючи на скорочення чисельності підприємств, на які поширюються вимоги ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» кількість працюючих осіб з інвалідністю збільшується.

Задля сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю та забезпечення державного нагляду та контролю за дотриманням вимог законодавства укладено Угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин з Управлінням Держпраці у Тернопільській області.

Налагоджена тісна співпраця з питань реабілітації, працевлаштування людей з інвалідністю із Тернопільським обласним центром зайнятості населення, департаментом соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації.

З метою підвищення рівня соціалізації учасників антитерористичної операції шляхом надання грошової допомоги для здійснення протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності та/або спеціальними виробами для занять спортом за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, громадським організаціям, створеним за участю учасників АТО (ООС), надаються консультації, надіслані Дорожні карти щодо можливості забезпечення такими виробами.

Відділення Фонду спільно з центром зайнятості, проводять  семінари та зустрічі з роботодавцями, під час яких інформують громадськість Тернопільщини щодо можливостей Фонду у сприянні створенню робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Завдяки налагодженій співпраці збільшується кількість осіб з інвалідністю, які знаходять роботу, у тому числі за сприяння служби зайнятості.

Працівники відділення Фонду входять до складу Комісії для підготовки висновків щодо доцільності надання дозволів на право користування пільгами з питань оподаткування громадських організацій осіб з інвалідністю, робочої групи з питань надання дозволу на розмитнення гуманітарної допомоги.

З метою сприяння особам з інвалідністю у юридичному супроводі для вирішення проблемних питань, відділенням Фонду укладено Меморандум про співпрацю із Тернопільським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги. На стендах та на сторінці Тернопільського відділення Фонду у соціальній мережі розміщуються інформаційні матеріали щодо: оформлення статусу особи з інвалідністю, освіти осіб з інвалідністю, інклюзивного навчання, забезпечення особи з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, реалізації особи з інвалідністю свого права на працю, відшкодування витрат на лікування  громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відділення Фонду тісно співпрацює з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю області, зокрема: Громадською організацією «Спілка інвалідів АТО Тернопілля», Тернопільські обласні організації «Всеукраїнських громадських організацій УТОГ, УТОС, Громадською організацією «В майбутнє разом» місто Почаїв» та приймає участь у запланованих заходах, організованих громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, де висвітлюється діяльність Фонду соціального захисту інвалідів щодо виконання програм по соціальному захисту осіб з інвалідністю.

Спільно із центром соціальних служб для молоді відділення організовує щорічне проведення дитячого фестивалю «Повір у себе».

Завдяки діяльності відділення, сім територіальних громад Тернопільської області отримали спеціально обладнанні автомобілі для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

Громадянам Тернопільщини, яким встановлено інвалідність відділення надає безповоротну фінансову допомогу на професійну підготовку та перепідготовку осіб з інвалідністю. Рішення про надання такої допомоги приймається спеціальною Комісією щодо фінансування навчання осіб з інвалідністю, яка складається із представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю, представників обласного центру зайнятості, управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації, лікаря-реабілітолога обласної медико-соціальної експертної комісії. Щорічно відділенням укладаються договори про відшкодування витрат на навчання більше ніж двадцяти студентам з інвалідністю.

Відділенням забезпечено фінансування для відшкодування навчальним закладам вартості навчання понад 70 особам з інвалідністю.

Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів висвітлюються в передачах місцевого телеканалу та радіомовлення питання щодо дотримання підприємствами з чисельністю від 8 і більше працюючих нормативу по створенню робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю та можливості отримання роботодавцями фінансової допомоги, позики, дотації за рахунок коштів Фонду на створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Висвітлюються питання виконання програм соціального захисту осіб з інвалідністю, які фінансуються з Державного бюджету. Зокрема: щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, виплати грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування, передплати друкованих видань.

Реалізація відділенням державних програм «Соціальна, трудова та професійна реабілітації, «Фінансова підтримка громадських об’єднань осіб з інвалідністю» засвідчує, що кількість осіб з інвалідністю, які отримали соціальні послуги постійно зростає.


Директор відділення Ірина БАЗИЛЕВСЬКА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux