Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Запорізьке відділення
Опубліковано 07 липня 2020 року о 17:45

   Одним з основних завдань Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у межах своєї компетенції є участь у реалізації заходів щодо забезпечення зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю на території Запорізької області та виконання програм соціального захисту осіб з інвалідністю.

   На території Запорізької області обліковується 4,8 тис. роботодавців, у яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, та забезпечують робочими місцями близько 16 тис. осіб з інвалідністю. Фахівцями відділення проводиться роз’яснювальна робота щодо обов’язку виконання роботодавцями статей 19 та 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".

   Спеціалісти відділення постійні учасники міні-ярмарок вакансій та семінарів, які проходять на базі Запорізького міського центру зайнятості та його філіях, за участі роботодавців та осіб з інвалідністю. На зустрічах з безробітними пільгових категорій фахівці відділення інформують про можливості отримання фінансової допомоги на поворотній та безповоротній основі шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації осіб з інвалідністю для здобуття професії.

   Роботодавців фахівці відділення ознайомлюють з порядком отримання фінансової допомоги для створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за кошти ФСЗІ.

   Відділення Фонду тісно співпрацює з громадськими організаціями осіб з інвалідністю Запорізького регіону. Особливу зацікавленість з боку громадських організацій осіб з інвалідністю викликає можливість передплати друкованих видань для осіб з інвалідністю І, ІІ груп за кошти Фонду.

   Питання отримання безповоротної фінансової допомоги з метою створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю підприємствами, заснованими громадськими організаціями осіб з інвалідністю, за рахунок коштів Фонду розглядаються під час зустрічей керівництва Запорізького ОВ ФСЗІ з представниками підприємств громадських організації осіб з інвалідністю.

   Фінансову допомогу на безповоротній основі для технічного переоснащення виробництва з метою створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, отримали Підприємство «Дім ремесел» та підприємство ПОГ «Агропристань» ВГОІ «ВЕЛІД».

   Відділення Фонду здійснює надання фінансової допомоги за такими напрямками:

 • фінансування заходів, спрямованих на фізкультурно-спортивну реабілітацію людей з інвалідністю,
 • оплата вартості навчання осіб з інвалідністю у навчальних закладах,
 • передплата періодичних видань для осіб з інвалідністю,
 • фінансування на компенсаційні виплати особам з інвалідністю замість санаторно-курортного лікування та придбання путівок для оздоровлення осіб з інвалідністю.

   Станом на сьогодення 105 осіб з інвалідністю, що проживають в Запорізькій області, за кошти ФСЗІ з метою здобуття професії навчаються у навчальних закладах, центрах професійної реабілітації осіб з інвалідністю. Відділенням Фонду проводиться роз’яснювальна робота з кожним студентом з інвалідністю щодо подальшого працевлаштування.

   Запорізьке обласного відділення Фонду не залишає поза увагою заходи, що відбуваються в регіоні за участі громадських організацій осіб з інвалідністю.

   Вже стали традиційними юридичні консультації, які фахівці сектору правової роботи Запорізького обласного відділення Фонду надають особам з обмеженими можливостями під час заходів, які проводяться громадськістю до Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

   Керівництво відділення є постійним учасником засідань Регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області та Комітету доступності осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, де розглядаються та обговорюються питання, пов’язані з підготовкою закладів освіти до впровадження інклюзивної освіти, доступності осіб з обмеженими можливостями до занять спортом, стану забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю, безперешкодного доступу їх до об’єктів транспортної інфраструктурилікувальних закладів та інших об’єктів інфраструктури.

   Відділення Фонду тісно співпрацює з місцевими засобами масової інформації, телерадіокомпаніями з метою освітлення громадськості та роботодавцям про діяльність відділення Фонду, основні напрямки його роботи та заходи.

   Запорізьке обласне відділення Фонду приймає участь у розробці та вдосконаленні законодавства у сфері соціального захисту інвалідів, бере участь у заходах, спрямованих на вирішення питань щодо соціальної та трудової інтеграції осіб з інвалідністю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux