Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Віталій Музиченко, Генеральний директор Фонду: «Наша мета – забезпечити максимальне відновлення військових після поранення»
Опубліковано 28 березня 2024 року о 12:23


27 березня Генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко став гостем телерадіоефіру «Українського радіо». В студії обговорювали питання державної політики щодо протезування та реабілітації військових на поточний рік.

Зокрема, мова йшла про державне забезпечення засобами реабілітації громадян, особливості фінансування програм протезування, скільки українців отримало державну допомогу на засоби реабілітації та які завдання ставить уряд щодо соціального захисту військових після поранення в 2024 році.

Віталій Музиченко зазначив, що цього року в державному бюджеті на забезпечення допоміжними засобами реабілітації передбачено вдвічі більше коштів, ніж минулого, а саме понад 4 млрд гривень. Окрім цього, ще 1 млрд гривень – на високофункціональні протези кінцівок.

«Сума надзвичайно велика, що показує вектор і пріоритети держави в цьому питанні. Власне – відновлення постраждалих військових і забезпечення максимальної відновлюваності функціонування цих людей – наша мета і завдання», - розказав Гендиректор Фонду.

Якщо порівнювати витрати бюджету на протезування та засоби реабілітації у попередні роки, до повномасштабного вторгнення, то поточні видатки збільшено в 3,5-4 рази, розповів Музиченко:

«Ці кошти спрямовуються не тільки на системи протезування, а на весь спектр забезпечення допоміжними засобами реабілітації, починаючи від звичайних милиць для особистої рухомості і закінчуючи електро-скутерами, електро-колясками, біонічними протезами тощо»

За минулий рік, пояснює пан Віталій, держава забезпечила видачу понад 350 тисяч виробів загалом, які отримали більше 100 тисяч осіб. Такі дані свідчать про те, що на одну особу припадає декілька виробів. Наприклад, це можуть бути протези для повсякденного використання, протези для купання і паралельно – засоби для рухомості і підтримуваності, навіть меблі, пояснює Гендиректор Фонду.

«Що стосується суто протезування, то за підсумками минулого року протезами забезпечено майже 12 тисяч осіб, які отримали за державною програмою понад 18 тисяч виборів. Це свідчить про те, що частина людей має парні ампутації або декілька ампутацій кінцівок, особливо, коли мова йде про мінно-вибухові травми або постраждалих внаслідок ракетних обстрілів»

Загальна статистика забезпечення засобами реабілітації – це і планові забезпечення тих людей, у яких закінчився строк експлуатації попередніх виробів, це і забезпечення постраждалих в результаті російської агресії протягом останніх років, оскільки від моменту травми до протезування проходить певний час, уточнив Музиченко.

«Фонд намагається співпрацювати з медичними закладами, які знаходяться умовно на лінії «30 км плюс» від передової, щоб надавати їм максимальну інформацію щодо того, як людина в подальшому житиме з подібними травмами. Це робиться для того, щоб одразу створити умови для якісної реабілітації»

Що стосується гарантій держави на безоплатне протезування, то в теперішній ситуації військові мають підвищений пакет соціальних гарантій, зокрема і щодо протезування, зазначив Гендиректор Фонду.

«Усі вироби, якими забезпечуються українські воїни, мають коефіцієнт граничної вартості вибору у трьох кратній величині. Після первинного протезування, орієнтовно після 12 місяців, коли військовий освоюється у «новому стані», є доступною система протезування з підвищеною функціональністю і спортивним протезуванням. Вартість таких виробів, залежно від комплектуючих до них, може сягати двох і більше мільйонів гривень за виріб»

При цьому, як зазначив пан Віталій, у Фонду не стоїть завдання забезпечити військових найдорожчими виробами. Важливо забезпечити тим, що людині дійсно потрібно і підходить для її способу життя, говорить Музиченко.

«Військові, залежно від травми, можуть забезпечуватись протезами з різними характеристиками. Наприклад, якщо військовий бажає повернутись після одужання на фронт, його зазвичай цікавить витривалість протезу. Якщо ситуація інакша і військовий повертається до цивільного життя, його може цікавити косметична сторона протезування. Від цього залежить і вартість виробу»

Що стосується забезпечення фахівцями, які виконують протезування в Україні, на думку Віталія Музиченка, за час війни сформувались професійні команди, які можуть покривати поточні виклики. Однак потреби України у протезуванні зростають, як і зростає запит на відповідних фахівців.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux