Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Черкаське відділення
Опубліковано 07 червня 2021 року о 18:00

Інформація Черкаського обласного відділення щодо сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю

Відповідно до основних завдань, визначених Положенням про Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, затвердженим наказом Фонду соціального захисту інвалідів від 18.09.2017 № 55, на виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікованої Законом України від 16.12.2009 № 1767-УІ, Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 № 849, Указу Президента України від 03.12.2019 № 875/2019 «Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю», відділенням Фонду протягом звітного періоду у межах наданих повноважень та фінансових можливостей здійснювались заходи соціального захисту осіб з особливими потребами, їх соціальної, трудової, професійної та фізкультурно-спортивної реабілітації.

Станом на 24.05.2021 до відділення Фонду надали звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю 2 734 суб’єкти господарювання області, на яких передбачено створити 7 577 робочих місця для осіб із обмеженими фізичними можливостями. Фактично ці суб’єкти господарювання працевлаштували 16 872 осіб з особливими потребами, що є перевищенням встановленого нормативу на 9 295 осіб. 2 648 (97 відсотків) суб’єктів господарювання виконав норматив створення робочих місць для працевлаштування осіб із інвалідністю.

У відділенні Фонду у поточному році видано 214 довідок про реєстрацію - зареєструвались 194 роботодавці, 20 довідок видано повторно.

 З початку року до державного бюджету надійшло 1 283,5 тис. грн. коштів адміністративно-господарських санкцій за невиконання окремими роботодавцями нормативу працевлаштування осіб із обмеженими фізичними можливостями. Самостійно сплатили АГС та пеню 35 суб’єктів господарювання у розмірі 1 194,7 тис. грн.

Станом на 01.05.2021 25 осіб з інвалідністю, що проживають в Черкаській області, отримують фінансову допомогу на безповоротній основі шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах для здобуття професії (спеціальності). Відділенням Фонду постійно проводиться роз’яснювальна робота зі студентами з інвалідністю щодо подальшого працевлаштування.

Директором та працівниками відділення Фонду постійно проводяться перемовини (телефоном) з особами з інвалідністю, які закінчили навчання та їх представниками – батьками з метою сприяння їх професійній реабілітації та працевлаштування. Особам, які потребують допомоги, роз’яснюються норми законодавства та фактичні умови використання найманої праці осіб з інвалідністю з урахуванням ступеня втрати їх здоров’я, обмеження життєдіяльності та потреб ринку праці.

Відповідно до Порядку зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 466) (далі по тексту - Порядок), працівниками відділення Фонду направлено листи 67 роботодавцям про незарахування робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць за 2020 рік. Дана інформація надана Управлінню Держпраці у Черкаській області.

Також, підготовлено та направлено 26 листів роботодавцям, які не подали звіти про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ за звітний 2020 рік та не зареєстровані у відділенні Фонду.

Працівниками відділення Фонду постійно проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання, які використовують найману працю, шляхом проведення зустрічей, семінарів, круглих столів, вебінарів, у тому числі у форматі он-лайн, на яких, зокрема, акцентується увага на працевлаштуванні осіб з інвалідністю після закінчення ними закладу вищої освіти.

Так, директором відділення спільно із Черкаською торгово-промисловою палатою 17.02.2021 та 17.03.2021 проведено вебінари для суб’єктів господарювання області, де роз’яснено Порядок та умови отримання фінансової допомоги, цільової позики, дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю; компенсації фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на відповідну особу, зареєстрованих в установленому порядку як безробітні та яким відповідно до законодавства не призначається допомога по безробіттю; компенсації витрат на оплату праці для працевлаштування осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих як безробітні.

До Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю, який весь світ відмічає щорічно 5 травня, заступником директора відділення Фонду Світланою СУК, спільно із Черкаським регіональним центром підвищення кваліфікації, на платформі для проведення онлайн-занять та відеоконференцій ZOOM, 06.05.2021 проведено інформаційно-роз’яснювальний захід для випускників шкіл-осіб з інвалідністю, які закінчують навчання у 2021 році чи закінчили у минулих роках, та їх батьків, осіб з інвалідністю, які проживають у територіальних громадах області, посадових осіб об’єднаних територіальних громад. Учасників заходу проінформовано про можливості отримання фінансової допомоги на безповоротній основі для оплати вартості навчання чи перекваліфікації осіб з обмеженими можливостями за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux