Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Харківське відділення
Опубліковано 26 жовтня 2020 року о 16:00

      Харківське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів постійно працює над реалізацією Конвенції про права людей з інвалідністю та над виконанням Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю», що затверджена Постановою Кабінету Міністрів України та, діючи в межах своєї компетенції, постійно співпрацює з громадськими організаціями людей з інвалідністю різних рівнів, що створені та активно працюють у Харківській області.

     Одним із напрямків, відповідно до статті 9 Конвенції про права людей з інвалідністю, що визначає співпрацю обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та громадських організацій осіб з інвалідністю, є участь у підготовці та засіданнях обласного комітету із забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, що створений при Харківській обласній державній адміністрації. Членом цього комітету є директор відділення Н.О. Лещенко. Щорічно проводиться по 4 засідання, на яких розглядаються різні актуальні питання щодо доступності. Поступово в області покращується ситуація щодо доступу осіб з інвалідності до транспортної інфраструктури, об’єктів соціальної сфери, медичних закладів, установ освіти та культури, тощо.

    Активна співпраця обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів з громадськими організаціями та підприємствами, що ними створені, проявляється у період підготовки до засідань Робочої групи з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю. Для надання документів на розгляд Робочою групою щороку обласним відділенням Фонду готуються довідки та висновки більш ніж 30 підприємствам, засновниками яких є громадські організації осіб з інвалідністю.

      Взаємодія обласного відділення Фонду з більшістю громадських організацій, з одного боку, та службою зайнятості, з іншого, має плідні результати щодо організації роз’яснювальної роботи серед роботодавців з питання створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, організації різних видів навчання для людей з інвалідністю, працевлаштування таких осіб. З цією метою спільно з Харківським міським центром зайнятості 2 рази на місяць проводяться он-лайн семінари для роботодавців, в ході яких розглядаються питання виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю, організації навчання та підвищення кваліфікації осіб з інвалідністю, а також створення спеціальних робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю.

     Важливим напрямком роботи обласного відділення є роз’яснювальна робота щодо надання фінансової допомоги особам з інвалідністю, які вирішили навчатися або підвищувати кваліфікацію. Протягом року спільно з органами освіти та службою зайнятості проводиться робота з батьками дітей, які мають інвалідність. До цієї роботи залучені й учбові заклади різного рівня акредитації, що співпрацюють з відділенням Фонду. За підтримки Фонду в області навчається 86 студентів у більше ніж 30 учбових закладах різного рівня акредитації. Після закінчення навчання більшість осіб з інвалідністю працевлаштовуються відповідно до отриманої спеціальності. 2019 року працевлаштовані після навчання 22 особи з інвалідністю, за 9 місяців 2020 року – 20 таких осіб. Відповідно до рекомендацій Комісії з розгляду питань щодо надання фінансової допомоги на безповоротній основі особам з інвалідністю для оплати вартості їх навчання та перекваліфікації, що є колегіальним органом, утвореним при Харківському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів з метою визначення доцільності надання фінансової підтримки особам, які звернулися до відділення, 11 осіб з інвалідністю, які проживають у Богодухівському психоневрологічному інтернаті, 2019 року пройшли навчання за курсом «Основи професії «В’язальник трикотажних виробів та полотна», що стало одним з етапів започаткованого спільного проекту служби зайнятості області, центру профтехосвіти державної служби зайнятості, відділення Фонду та роботодавця - ФОП Кислов А.В. За кошти Фонду навчання пройшли 11 дівчат, які вперше в житті отримали документ про спеціальну освіту. Роботодавець, який взяв участь у реалізації проекту – ФОП Кислов А.В., уклав договори цивільно-правового характеру з усіма дівчатами, які закінчили навчання та надає їм роботу з декорування в’язаних виробів. У Загальноукраїнському конкурсі кращих проектів у сфері освіти дорослих, який щороку проводить ГС «Всеукраїнська асоціація освіти дорослих». Харківський проект «Соціалізація та впровадження партнерства «Професійне навчання осіб з інвалідністю»» отримав перше місце у номінації «Кращий освітній проект, спрямований на соціальну інтеграцію ВПО та інших вразливих груп населення».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux