Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю чи його територіальних відділень (в областях та місті Києві), за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, Ви можете повідомити про виявлені факти через офіційний веб-сайт Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, на загальну або спеціальну електронну пошту, на особистому прийомі у керівництва Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (графік прийому розміщено на веб-сайті в розділі «Громадянам») або звернувшись до уповноваженого з антикорупційної діяльності.
Канали повідомлень про факти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень закону України «Про корупцію», які створені у Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю:
Загальна електронна пошта info@ispf.gov.ua
Спеціальна електронна пошта uakd@ispf.gov.ua
(крім звернень громадян та
запитів на публічну інформацію)
Письмово:
Засобами поштового зв’язку,
особисто до канцелярії, за адресою: 04070, м. Київ, вул.Фролівська, 6/8, корпус 15А
Засобами телефонного зв’язку
за номером (044) 293-17-56
До уповноваженого з антикорупційної діяльності Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю можна звернутися:
За телефоном (044) 293-17-38
На електронну пошту uakd@ispf.gov.ua
Особисто за адресою: 04070, м. Київ, вул.Фролівська, 6/8, корпус 15А, каб.2.4
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інші порушення Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до частини п’ятої статті 53 вказаного закону можуть бути здійснені працівниками Фонду анонімно. Для цього можете скористатися он-лайн формою за посиланням https://www.ispf.gov.ua/onlajn-forma-dlya-povidomlennya-pro-korupciyu*.
Анонімні повідомлення, відповідно до частини 5 статті 53 Закону України «Про запобігання корупції», підлягають розгляду за умови, якщо зазначена в них інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Всі інші письмові звернення без зазначення місця проживання, не підписані автором (авторами), а також ті, з яких неможливо встановити авторство, відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про звернення громадян» визнаються анонімними і не потребують підготовки відповіді заявнику завникам).
Під час проведення перевірки за повідомленнями про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інші порушення Закону України «Про запобігання корупції» може виникнути потреба у отриманні додаткової інформації, у зв’язку з чим необхідно зв’язатися з Вами, тому просимо Вас зазначати свої контактні дані.
Звертаємо увагу, що відповідно до статей 53-3 та 53-5 Закону України «Про запобігання корупції» Вам гарантується конфіденційність, тому інформація про викривача його близьких осіб, а також інші дані, які можуть ідентифікувати особу викривача, контактна інформація може бути розголошена лише за Вашою згодою, крім випадків встановлених законом.
У повідомленнях про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інші порушення Закону України «Про запобігання корупції» просимо зазначати наступну інформацію:
Відповіді з позначкою * міститимуть інформацію, яка надасть можливість Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розпочати перевірку.
Зазначте Ваше ім’я прізвище (для групи осіб ім’я прізвище кожного), контактну інформацію (номер телефону, електронну адресу тощо), рід занять, вік. Інші дані (за бажанням).
*Вкажіть прізвище, ім’я по батькові особи/осіб, яка (-і) ймовірно вчинили корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення чи інше порушення Закону України «Про запобігання корупції», її (їх) посаду (-и) та місце роботи. Зазначте у чому Ви бачите прояв корупції та надайте детальний опис випадку.
*Чи відноситься випадок до:
- порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 51-2, 52 Закону України «Про запобігання корупції»;
- порушення обмежень щодо отримання подарунків чи неправомірної вигоди (пільг, послуг, майна), які встановлені статтею 22-23 Закону України «Про запобігання корупції»;
- запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 28 Закону України «Про запобігання корупції»;
- порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, які передбачені статтею 27 Закону України «Про запобігання корупції»;
- порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону України «Про запобігання корупції»;
- недотримання правил етичної поведінки (загально визнаних етичних норм поведінки);
- інші порушення антикорупційного законодавства або зловживання службовим становищем посадовими особами Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю або його територіальних відділень (спробуйте зазначити категорію).
*Де і в якій області стався випадок (країна, місце, організація)?
*Коли стався випадок (час)?
*Коли і яким чином Ви дізналися про цей випадок?
Чи знають інші особи про цей випадок? Якщо так, чи можете вказати хто саме і що знає?
Чому, на Вашу думку, цей випадок містить неправомірне діяння?
Чи мали місце такі випадки у минулому? Якщо так, чи надавалося повідомлення по них раніше, і які заходи були вжиті, у зв’язку з ним?
Чи обіцялася або надавалася комусь перевага в описаному випадку? Якщо так, хто і кому обіцяв чи надавав перевагу? Що було обіцяно, чому і яким чином відповідним особам/ установам (підприємствам, організаціям) обіцялася або надавалася перевага?
Чому Ви вирішили повідомити про цей випадок?
*Чи надавалася інформація про описаний Вами випадок кудись ще? Якщо так, то куди, кому і що Ви повідомляли? (зазначте повну інформацію).
Чи бажаєте Ви ще щось додати?
Чи маєте матеріали (фото, відео, аудіо), що підтверджують описаний Вами випадок?
Чи маєте можливість надати матеріали для встановлення фактів порушення?
Пам’ятайте, що особи, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, перебувають під захистом держави. При цьому, викривач має право:
1) бути повідомленим про свої права та обов’язки, передбачені Законом України «Про запобігання корупції» ;
2) подавати докази на підтвердження своєї заяви;
3) отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав повідомлення, підтвердження його прийняття і реєстрації;
4) давати пояснення, свідчення або відмовитися їх давати;
5) на безоплатну правову допомогу у зв’язку із захистом прав викривача;
6) на конфіденційність;
7) повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону без зазначення відомостей про себе (анонімно);
8) у разі загрози життю і здоров’ю на забезпечення безпеки щодо себе та близьких осіб, майна та житла або на відмову від таких заходів;
9) на відшкодування витрат у зв’язку із захистом прав викривачів, витрат на адвоката у зв’язку із захистом прав особи як викривача, витрат на судовий збір;
10) на винагороду у визначених законом випадках;
11) на отримання психологічної допомоги;
12) на звільнення від юридичної відповідальності у визначених законом випадках;
13) отримувати інформацію про стан та результати розгляду, перевірки та/або розслідування за фактом повідомлення ним інформації.
Права та гарантії захисту викривачів поширюються на близьких осіб викривача.
ДЯКУЄМО ВАМ ЗА СПІВПРАЦЮ!
Принагідно інформуємо, що Ви можете звернутись до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, якими відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» є органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.