Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю.
Опубліковано 03 червня 2021 року о 13:45

Інформація Черкаського обласного відділення щодо сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю

Відповідно до основних завдань, визначених Положенням про Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженим наказом Фонду соціального захисту інвалідів від 18.09.2017 № 55, на виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю, ратифікованої Законом України від 16.12.2009 № 1767-УІ та інших законодавчих актів, відділенням Фонду, у межах повноважень, здійснюються заходи соціального захисту осіб з інвалідністю, їх соціальної, трудової, професійної та фізкультурно-спортивної реабілітації.

Особлива увага приділяється реалізації ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Упродовж 2021 року у відділенні Фонду зареєструвались та отримали довідки про реєстрацію у Черкаському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів 202 роботодавці. Ще 20 суб’єктів господарювання – отримали довідки повторно.

Щороку відділенням Фонду опрацьовується майже 3 тисячі звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

За результатами опрацювання звітності роботодавців Черкаської області у 2020 році, суб’єктами господарювання області працевлаштовано 16 889 осіб з інвалідністю, що на 9 406 осіб перевищує законодавчо встановлений норматив працевлаштування осіб з інвалідністю. Виконали норматив працевлаштування осіб з інвалідністю 2 650 (97%) суб’єктів господарювання.

Не виконали законодавчо встановлений норматив працевлаштування осіб з інвалідністю у звітному 2020 році 86 суб’єктів господарювання, з них 47 – це підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Станом на 1 червня 2021 року від роботодавців за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2020 році до спеціального фонду державного бюджету надійшло майже 1 356 тис. гривень у вигляді адміністративно-господарських санкцій та пені.

Відділенням Фонду та Управлінням Держпраці у Черкаській області 27.06.2018 укладено Угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Відповідно до Порядку зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 466) (далі - Порядок), відділенням Фонду поінформовано 67 роботодавців та Управління Держпраці у Черкаській області про не зарахування робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць за 2020 рік.

Також, підготовлено та направлено 26 листів роботодавцям, які не подали звіти про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ за звітний 2020 рік та не зареєстровані у відділенні Фонду.

З метою сприяння особам з інвалідністю у працевлаштуванні на відкритому ринку праці 25 осіб з інвалідністю, що проживають в Черкаській області, отримують фінансову допомогу на безповоротній основі шляхом оплати вартості їх навчання та перекваліфікації у навчальних закладах для здобуття професії (спеціальності).

Відділенням Фонду налагоджена співпраця з закладами освіти, в яких навчаються особи з інвалідністю, підтримується зв’язок зі студентами – особами з інвалідністю та їх представниками – батьками з метою сприяння їх професійній реабілітації, надаються роз’яснення щодо подальшого працевлаштування.

Роботодавцям та громадянам Черкащини роз’яснюються норми законодавства та фактичні умови використання найманої праці осіб з інвалідністю з урахуванням ступеня втрати їх здоров’я, обмеження життєдіяльності та потреб ринку праці. Поза увагою відділення Фонду не залишається жодне звернення.

Роз’яснювальна робота відділенням Фонду здійснюється шляхом проведення зустрічей, семінарів, круглих столів, вебінарів, у тому числі у форматі «онлайн» з використанням сучасних ІТ-технологій. Під час проведення цих заходів акцентується увага на заходи, що сприяють інтеграції осіб з інвалідністю у соціум.

Відділенням Фонду спільно із Черкаською торгово-промисловою палатою 17.02.2021 та 17.03.2021 проведено вебінари для суб’єктів господарювання області. Учасників заходів ознайомлено зі змінами законодавства, в межах якого діє Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, можливості у сприянні працевлаштування осіб з інвалідністю. Зокрема, роз’яснено порядок та умови отримання фінансової допомоги, цільової позики, дотацій за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю; компенсації фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на відповідну особу, зареєстрованих в установленому порядку як безробітні та яким відповідно до законодавства не призначається допомога по безробіттю; компенсації витрат на оплату праці для працевлаштування осіб з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих як безробітні.

До Міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю, який весь світ відмічає щорічно 5 травня, заступником директора відділення Фонду Світланою СУК, спільно із Черкаським регіональним центром підвищення кваліфікації, на платформі для проведення «он-лайн» занять та відеоконференцій ZOOM, 06.05.2021 проведено інформаційно-роз’яснювальний захід для випускників шкіл - осіб з інвалідністю, які закінчують навчання у 2021 році чи закінчили у минулих роках, та їх батьків, осіб з інвалідністю, які проживають у територіальних громадах області, посадових осіб об’єднаних територіальних громад. Учасників заходу проінформовано про можливості отримання фінансової допомоги на безповоротній основі для оплати вартості навчання чи перекваліфікації осіб з обмеженими можливостями за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.


Заступник директора Світлана СУК

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux