Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю.
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 16:20

Реалізація заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю

  

Завдання щодо забезпечення заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю пов’язане із співпрацею із територіальними органами влади у Черкаській області. І це в першу чергу є Головне управління Державної податкової служби України у Черкаській області. У березні поточного року відділенням Фонду отримана інформація про суб’єкти господарювання, які використовують найману працю більше восьми осіб та про сплату роботодавцями за працюючих єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) у розмірі меншому ніж 22 відсотки, а саме 8.41 відсотка, як передбачено пунктом 13 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Дана інформація сформована територіальним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Виходячи із цієї інформації, працівниками відділу забезпечення зайнятості соціального захисту осіб з інвалідністю написано 298 листів роботодавцям, як тим, які здали звіти про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» (далі – звіт № 10-ПОІ) за 2021 рік, і де виявлено розбіжності із даними ГУ ДПС у Черкаській області, так і тим, які використовують найману працю 8 і більше осіб і які звіт № 10-ПОІ не надали. Останнім роз’яснено норми Закону України «Про захист суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» (далі – Закон від 03.03.2022 № 2115-ІХ), яким продовжено термін подання підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Проведенням цього аналізу виявлено 42 роботодавці, які не виконують норматив працевлаштування осіб з інвалідністю. Із суб’єктами – боржниками проводиться відповідна робота щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю.

Суб’єктами господарювання, які не виконали норматив і визнали себе боржниками, у поточному році сплачено 1939547,66 грн адміністративно-господарських санкцій та пені.

До Черкаського окружного адміністративного суду подано 15 позовів про стягнення АГС та пені на суму 1609795,55 грн.

Вказана робота продовжується.

Крім цього, відділом забезпечення зайнятості соціального захисту осіб з інвалідністю здійснює реєстрацію підприємств, установ, організацій у тому числі підприємств, організацій, громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, у 2022 році зареєстровано 3477 роботодавців, з них 982 – бюджетні установи. Видано 185 довідок про реєстрацію у територіальному відділенні Фонду.

Станом на 15.09.2022 надійшло 2257 звітів № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю», які опрацьовуються і дані яких порівнюються із даними територіального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю співпрацює із територіальним органом Державної служби України з питань праці. Так, відповідно до Порядку зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 466), про всі суб’єкти господарювання, які документально не підтвердили виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, повідомлено Управління Держпраці у Черкаській області. Також повідомлено про неподання суб’єктом господарювання звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за два звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів, щодо невиправлених помилок у звіті про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю.

В умовах воєнного стану як питання наповнення державного бюджету так і питання соціального захисту осіб з інвалідністю є вкрай актуальними, бо це робота на ПЕРЕМОГУ!

Нашим пріоритетом були, є і залишиться допомога особам з інвалідністю, іншим людям, які цього потребують.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux