Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Житомирське відділення
Опубліковано 03 червня 2021 року о 17:30

Інформація про роботу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів


Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів здійснює на території області державну політику щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, які визначенні в Положенні про відділення Фонду.

Виконання завдання по реалізації заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю успішно виконуються при співпраці з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальними партнерами, роботодавцями.

Здійснюючи контроль за виконанням роботодавцями області статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» по виконанню нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, маємо, щорічно, позитивну динаміку щодо збільшення працюючих осіб з інвалідністю.

Цій динаміці сприяло проведення колективом установи у співпраці з соціальними партнерами великої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, організація семінарів, круглих столів, брифінгів, ярмарок вакансій тощо.

Між обласним відділенням Фонду та Управлінням Держпраці у Житомирській області укладена угода про співпрацю та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю. Здійснення Управлінням контролю за роботодавцями щодо реєстрації, подачі звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю до відділення Фонду спонукає роботодавців області до виконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю.

За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів здійснюється оплата вартості за навчання осіб з інвалідністю для здобуття професії, водінню автомобіля, передплата друкованих видань.

Проводиться фінансування на підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю, регіонального центру «Інваспорт», виплачується компенсація особам з інвалідністю замість невикористаного санаторно-курортного лікування тощо.

Працівниками установи проводиться моніторинг по забезпеченню окремих пільгових категорій населення області технічними та іншими засобами реабілітації.

Відділення Фонду активно співпрацює з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, бере участь у проведенні їх заходів, вирішує питання соціального захисту осіб з інвалідністю, проводить роз’яснення їх пільг і гарантій, взаємодіє з підприємствами, заснованих громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, щодо надання фінансової допомоги для створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Громадським об’єднанням надається методична та практична допомога у вирішенні питань їх статутної діяльності.

 За сприяння керівництва відділення Фонду в місті Житомир створена постійно діюча виставка творчих робіт осіб з інвалідністю, яка щомісячно оновлюється роботами. В приміщенні виставки проводяться майстри класи з різних видів творчості, вечори, зустрічі з відомими людьми міста, області, письменниками, художниками.

В роботі колективу значна увагу приділяється учасникам АТО/ООС, для яких проводяться семінари з питань соціального захисту, надаються індивідуальні консультації, налагоджена робота та взаємодія з Спілкою ветеранів російсько-української війни Житомирщини, яка об’єднує громадські організації учасників АТО.

Для забезпеченню координації дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Житомирщини з урахуванням позицій громадських об’єднань осіб з інвалідністю щодо питань соціального захисту, охорони здоров’я та захисту прав і свобод осіб з інвалідністю при відділенні Фонду створена консультативно-дорадча рада у справах осіб з інвалідністю, до складу якої входять голови громадських об’єднань осіб з інвалідністю, делеговані представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласних установ соціальної сфери. Засідання проводяться щоквартально, на яких розглядаються питання працевлаштування осіб з інвалідністю, реабілітація осіб з інвалідністю, впровадження нової Пенсійної реформи, інклюзивна освіта, забезпечення окремих пільгових категорій населення області технічними та іншими засобами реабілітації, зміни в законодавстві щодо соціального захисту населення тощо.

Робота відділення Фонду, звіт про виконання завдань, зміни в законодавстві щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, співпраця з громадськими об’єднаннями постійно висвітлюється в ЗМІ, в соціальних мережах, на сайтах соціальних партнерів та інших Інтернет ресурсах.


Заступник директора Тетяна ДЕНИСЕНКО

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux