Інформація про роботу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів здійснює на території області державну політику щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, які визначенні в Положенні про відділення Фонду.
Виконання завдання по реалізації заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю успішно виконуються при співпраці з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальними партнерами, роботодавцями.
Здійснюючи контроль за виконанням роботодавцями області статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» по виконанню нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, маємо, щорічно, позитивну динаміку щодо збільшення працюючих осіб з інвалідністю.
Цій динаміці сприяло проведення колективом установи у співпраці з соціальними партнерами великої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців щодо виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, організація семінарів, круглих столів, брифінгів, ярмарок вакансій тощо.
Між обласним відділенням Фонду та Управлінням Держпраці у Житомирській області укладена угода про співпрацю та організацію взаємовідносин у сфері здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю. Здійснення Управлінням контролю за роботодавцями щодо реєстрації, подачі звіту про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю до відділення Фонду спонукає роботодавців області до виконання нормативу по працевлаштуванню осіб з інвалідністю.
За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів здійснюється оплата вартості за навчання осіб з інвалідністю для здобуття професії, водінню автомобіля, передплата друкованих видань.
Проводиться фінансування на підтримку громадських об’єднань осіб з інвалідністю, регіонального центру «Інваспорт», виплачується компенсація особам з інвалідністю замість невикористаного санаторно-курортного лікування тощо.
Працівниками установи проводиться моніторинг по забезпеченню окремих пільгових категорій населення області технічними та іншими засобами реабілітації.
Відділення Фонду активно співпрацює з громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, бере участь у проведенні їх заходів, вирішує питання соціального захисту осіб з інвалідністю, проводить роз’яснення їх пільг і гарантій, взаємодіє з підприємствами, заснованих громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, щодо надання фінансової допомоги для створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Громадським об’єднанням надається методична та практична допомога у вирішенні питань їх статутної діяльності.
За сприяння керівництва відділення Фонду в місті Житомир створена постійно діюча виставка творчих робіт осіб з інвалідністю, яка щомісячно оновлюється роботами. В приміщенні виставки проводяться майстри класи з різних видів творчості, вечори, зустрічі з відомими людьми міста, області, письменниками, художниками.
В роботі колективу значна увагу приділяється учасникам АТО/ООС, для яких проводяться семінари з питань соціального захисту, надаються індивідуальні консультації, налагоджена робота та взаємодія з Спілкою ветеранів російсько-української війни Житомирщини, яка об’єднує громадські організації учасників АТО.
Для забезпеченню координації дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Житомирщини з урахуванням позицій громадських об’єднань осіб з інвалідністю щодо питань соціального захисту, охорони здоров’я та захисту прав і свобод осіб з інвалідністю при відділенні Фонду створена консультативно-дорадча рада у справах осіб з інвалідністю, до складу якої входять голови громадських об’єднань осіб з інвалідністю, делеговані представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, обласних установ соціальної сфери. Засідання проводяться щоквартально, на яких розглядаються питання працевлаштування осіб з інвалідністю, реабілітація осіб з інвалідністю, впровадження нової Пенсійної реформи, інклюзивна освіта, забезпечення окремих пільгових категорій населення області технічними та іншими засобами реабілітації, зміни в законодавстві щодо соціального захисту населення тощо.
Робота відділення Фонду, звіт про виконання завдань, зміни в законодавстві щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, співпраця з громадськими об’єднаннями постійно висвітлюється в ЗМІ, в соціальних мережах, на сайтах соціальних партнерів та інших Інтернет ресурсах.
Заступник директора Тетяна ДЕНИСЕНКО