Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Опубліковано 15 жовтня 2020 року о 10:00

Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Контроль за виконанням підприємствами та організаціями нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю

Одним з основних напрямків діяльності відділення Фонду є здійснення моніторингу та контролю за виконанням підприємствами, установами, організаціями, в тому числі і організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю та фізичними особами, які використовують наймаю працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Працівники відділення проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями області для забезпечення дотримання вимог ст. 19, 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Так, станом на 01.10.2020 року з суб’єктами господарювання, які не зареєструвались та не подали звіт за формою 10-ПІ (річна) у встановлений законодавством термін було проведено 229 зустрічей з роботодавцями та надіслано 347 листів щодо необхідності реєстрації та подання звітності.

Станом на 01.10.2020 року загальна кількість роботодавців, які використовують найману працю, становить 2241, в тому числі 769 бюджетних установ та організацій, з них подали звіт за формою 10-ПІ (річна) «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів» – 1804 роботодавців, в тому числі 716 бюджетних установ та організацій. Відповідно до вимог ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» 4 % норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю виконали 1504 роботодавці, в тому числі 464 бюджетних установ та організацій, не виконали нормативу 300 роботодавців, в тому числі 252 бюджетних установ та організацій. Станом на 01.10.2020 року до відділення Фонду звернулось 2 підприємства для отримання довідки про чисельність працюючих, в тому числі осіб з інвалідністю – Ужгородське виробниче підприємство «Синевір» УТОГ та Ужгородське УВП №2.

У відділенні Фонду станом на 01.10.2020 року зареєструвалось 134 роботодавці та видано 171 довідок про реєстрацію, в тому числі 37 повторно, у зв’язку зі зміною назви та адреси роботодавця.

Відділення Фонду забезпечує надходження до державного бюджету України адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання вимог ст. 19, 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Так за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю 33 роботодавцям було нараховано адміністративно-господарські санкції на суму 2 759,2 тис. грн. та пені на суму 13,0 тис. грн., в загальному на суму 2 772,2 тис. грн. Станом на 01.10.2020 року 20 роботодавців сплатили адміністративно-господарські санкції на суму 882,8 тис. грн. та пені на суму 4,5 тис. грн., загальна сума надходжень 888,4 тис. грн., з них 19 роботодавців сплатили адміністративно-господарські санкції та пені самостійно, 1 – за рішенням суду.

Відділення Фонду співпрацює з Управлінням Держпраці у Закарпатській області для забезпечення дотримання вимог щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Після закінчення встановленого законодавством терміну подання звітності був направлений відповідний перелік роботодавців, які не виконали норматив створення робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, проте станом на 01.10.2020 року жодної інформації щодо проведення перевірок Управлінням Держпраці відділення не отримувало.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux