Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Сприяння зайнятості та працевлаштуванню осіб з інвалідністю
Опубліковано 08 липня 2021 року о 10:00

Контроль за виконанням підприємствами та організаціями нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю

 

Одним з основних напрямків діяльності відділення Фонду є здійснення моніторингу та контролю за виконанням підприємствами, установами, організаціями, в тому числі і організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю та фізичними особами, які використовують наймаю працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Працівники відділення проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями області для забезпечення дотримання вимог ст. 19, 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Так, станом на 01.07.2021 року суб’єктам господарювання, які не подали звіт за формою 10-ПОІ (річна) у встановлений законодавством термін було надіслано 195 листів щодо необхідності подання звітності.

Станом на 01.07.2021 року загальна кількість роботодавців, які використовують найману працю в регіоні становить 2256, в тому числі 728 бюджетних установ та організацій, з них подали звіт за формою 10-ПОІ (річна) «Про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю» – 1659 роботодавців, в тому числі 567 бюджетних установ та організацій. Відповідно до вимог ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» 4 % норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю виконали 1415 роботодавці, в тому числі 374 бюджетних установ та організацій, не виконали нормативу 244 роботодавців, в тому числі 193 бюджетних установ та організацій. Станом на 01.07.2021 року до відділення Фонду звернулось 1 підприємство для отримання довідки про чисельність працюючих, в тому числі осіб з інвалідністю – Ужгородське виробниче підприємство «Синевір».

У відділенні Фонду в поточному році , відповідно до постанови КМУ № 70, зареєструвалось 76 роботодавців та видано 88 довідок про реєстрацію, в тому числі 12 повторно, у зв’язку зі зміною назви та адреси роботодавця.

Відділення Фонду забезпечує надходження до державного бюджету України адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання вимог ст. 19, 20 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Так за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю 36 роботодавцям було нараховано адміністративно-господарські санкції та пені на суму 2 556 568,00 грн. Станом на 01.07.2021 року 19 роботодавців самостійно сплатили адміністративно-господарські санкції та пені на суму 1 029 764,25 грн.

Відділення Фонду співпрацює з Управлінням Держпраці у Закарпатській області для забезпечення дотримання вимог щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Між відділенням Фонду та Управлінням Держпраці було перепідписано Угоду про співробітництво та організацію взаємовідносин для забезпечення спільної координації дій, спрямованих на виконання норм статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Крім цього, відділенням Фонду надано Управлінню Держпраці перелік роботодавців, які за два звітні періоди підряд не забезпечили подання звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux