Завдяки роботі відділення Фонду в області спостерігається тенденція до збільшення кількості працевлаштованих інвалідів, покращується стан робочих місць та спеціальності, за якими вони працюють.
Пріоритетним завданням для відділення Фонду є сприяння створенню робочих місць для неповносправних, в тому числі шляхом надання фінансової допомоги, зокрема, підприємствам громадських організацій інвалідів, яких в області є сім. Допомога на технічне переоснащення виробництва надана на загальну суму близько 1 млн гривень, завдяки чому створено понад тридцять робочих місць, на яких працевлаштовано людей з інвалідністю.
Відділення Фонду фінансує навчання інвалідів як робітничим професіям за направленням центру зайнятості, так і у вищих навчальних закладах.
Надається безповоротна фінансова допомога за рахунок коштів Фонду на зміцнення матеріально-технічної бази, зокрема, Крупівського навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами зору, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля тощо. Для придбання спортивно-реабілітаційного обладнання фінансувалась Ковельська міська громадська організація «Спарта».
За поданням Національного комітету спорту інвалідів, відділення Фонду фінансує перебування осіб з вадами здоров’я у таборі фізкультурно-спортивної реабілітації на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру.
З метою реалізації державних програм соціального захисту інвалідів обласне відділення Фонду здійснює компенсаційні виплати інвалідам за невикористані санаторно-курортні путівки, передплату періодичних видань, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації інвалідів.
Відділення Фонду підтримує діяльність громадських організацій інвалідів.