Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Проблеми інвалідів може вирішити тільки інтеграція у соціум
Опубліковано 28 листопада 2013 року о 11:46

25 листопада в приміщенні Вінницької облдержадміністрації за участі керівництва відділення Фонду соціального захисту інвалідів відбулось розширене засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур, яке провів голова ОДА Іван Мовчан.

«Серед основних завдань Глави держави було і залишається питання соціального забезпечення, захисту та підтримки людей з інвалідністю, – сказав керівник області, відкриваючи засідання. – Я недавно побував у центрі реабілітації «Гармонія», який очолює Раїса Панасюк. Був вражений роботою, яку проводить ця організація, але разом з тим отримав серйозний сигнал до подальший дій і для виконання відповідних завдань, передбачених у соціальних ініціативах Президента України.

Голова громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія», заступник голови обласного комітету доступності Раїса Панасюк нагадала учасникам засідання про Міжнародну конвенція ООН про права інвалідів, яка ратифікована Україною:

«У стратегії «Вінниця-2020» враховано конвенцію про права людей з інвалідністю, – підкреслила Раїса Панасюк, – але цього не можна сказати про райони області. Я прошу при створенні стратегій розвитку районів звертати увагу на цю конвенцію».

В обговоренні проблем взяли участь і представники інших громадських об’єднань, які опікуються проблемами людей з інвалідністю. Один з них голова Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих Михайло Савич – наголосив:


«Проблеми інвалідів може вирішити тільки інтеграція їх у соціум».

Про створення належних умов доступу людей з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури Вінницької області повідомила заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Людмила Каратаєва. Про стан доступності осіб з інвалідністю до закладів охорони здоров’я вела мову директор департаменту охорони здоров’я та курортів Лідія Діденко. Про врахування проблем дітей з інвалідністю в закладах освіти розповіла перший заступник директора департаменту освіти і науки Олена Чорна.Вінницький міський голова Володимир Гройсман розповів про виконання програми «Місто Вінниця зручне для всіх» і про роль у цьому громадських об’єднань (зокрема ГО «Гармонія»). Повідомив він і про створення оновленого реабілітаційного центру «Гармонія» на базі нового приміщення.

Підсумовуючи сказане, Іван Мовчан сказав:

«Проблеми накопичувалися багато років. Потрібно провести повну інвентаризацію закладів у всіх сферах і визначити першочергові завдання для створення безбар’єрного середовища. Експертами провині бути громадські організації, які працюють з відповідними групами населення. Нам треба по-іншому ставитися до цієї проблеми і чітко відпрацювати алгоритм розв’язання проблем у кожному районі.

 

Створення безбар’єрного середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями в нашій області розпочато у 2004 році.
Тоді в районах та містах області були створені комісії щодо безбар’єрності, які визначили об’єкти, що підлягають першочерговому пристосуванню для проживання чи обслуговування в них людей з обмеженими фізичними можливостями.


             У 2007 році був створений обласний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур.

Комісії щодо безбар’єрності були трансформовані у районні та міські комітети доступності. Нині на Вінниччині діють обласний і 33 міські та районні комітети доступності. Їх мета – розробка програми поетапної адаптації інфраструктури області до потреб людей з обмеженими можливостями.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux