Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інклюзивний туризм для осіб з інвалідністю
Опубліковано 24 квітня 2017 року о 17:39

Для людей із інвалідністю прибиратимуть соціальні бар’єри. Над тим, аби забезпечити їм цікаві та комфортні мандрівки Черкащиною, працюють у першій в Україні Асоціації «Інклюзивний реабілітаційно-соціальний туризм». Нині тут розробляють необхідну унікальну інклюзивну методологію.

Україна тільки робить свої перші кроки у розвитку та становленні інклюзивної туристичної реабілітації людей з інвалідністю, хоча для Європи вона вже стала частиною комплексного підходу в залученні до суспільного середовища осіб з інвалідністю.

Питання впровадження в Україні інклюзивного туризму як засобу реабілітації почали порушувати ще у 2005 році, коли вийшов Закон України «Про реабілітацію інвалідів в Україні». Тоді ж була впроваджена індивідуальна програма реабілітації людей із особливими потребами. Згідно з нею, кожна особа з інвалідністю має право отримати індивідуальні реабілітаційні заходи. Втім відтоді вони належним чином не спрацювали, хоч держава постійно спрямовує на це чималі ресурси.

Сучасну методологію інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму розробляють в Асоціації «Інклюзивний соціально-реабілітаційний туризм». Ініціювали її створення в КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», зокрема, керівник закладу Владлен Лепський. До цього до нього зверталися зі схожими пропозиціями спілки та об’єднання людей з інвалідністю.

Тож, після тривалої підготовчої роботи, зокрема, подання до Верховної Ради України необхідного законопроекту та реєстрації понад 20 патентів на авторське право з різновидів інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму постало питання про створення першої в Україні Асоціації. Офіційно її було зареєстровано торік у травні. Засновниками стали центр медико-соціальної експертизи, національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Шевченківський національний заповідник (Канів), національний дендропарк «Софіївка», Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, громадська спілка «Всеукраїнський науково-практичне об’єднання Інклюзивного туризму інвалідів та чорнобильців України», благодійний фонд «Підтримки програм соціального захисту осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС, та інвалідів».

Інклюзивний туризм для осіб з інвалідністю – це сучасний вид туризму, який дозволяє включати у туристичну діяльність будь-яку людину, незалежно від її фізичних можливостей, з урахування особливостей її фізично-психологічного стану. Розглядається він, насамперед, як потужний засіб активної реабілітації, оскільки структурно він включає в себе різні види відновлення та соціальних послуг. Зокрема медичну, психологічну, психолого-педагогічну, професійну, трудову, фізичну, соціальну та інші.       

Особи з інвалідністю зацікавлені у тому, щоб отримувати сучасні туристичні реабілітаційні послуги. Схожі туристично-реабілітаційні послуги вже надають деякі громадські організації. Та, поки що, це відбувається не системно та без врахування індивідуальної системи реабілітації.

Зараз досліджуються та укладаються маршрути подорожей. Основна вимога – це доступність таких місць. Між іншим, окрім туристичної реабілітації, надаватимуться також і професійно-трудові послуги. Це допоможе людям знайти своє нове покликання та реалізуватися.

Забезпечення доступності об’єктів інфраструктури та туризму Черкащини – на часі, зокрема йдеться про облаштування усіх соціальних закладів належним чином та інформування населення.

Доступність – це не лише можливість комфортно потрапити в приміщення, а й доброзичливе ставлення громадян до людей з інвалідністю,

Нині це питання порушують на державному рівні. Держава мотивує, завдяки фінансуванню з державного фонду регіонального розвитку, робити наше суспільство безбар’єрним та доступним кожному. Приємно, що саме у нас в області організації людей із особливими потребами та лікарі об’єднали зусилля для того, щоб забезпечити сучасною реабілітацією громадян з інвалідністю. Здобутий ними досвід буде цікавим, на нашу думку, для всієї України, оскільки Асоціація «Інклюзивний соціально-реабілітаційний туризм» – своєрідний першопроходець у цьому напрямку.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux