Понад сімдесят фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій з різних районів Чернігівщини отримали сертифікати про підвищення своєї кваліфікації за підсумками триденного тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».
Особливої уваги цьому заходу надала участь у ньому Марини Порошенко – дружини Президента України, голови ради благодійного фонду Порошенка. Саме цей фонд став ініціатором і організатором національного проекту, до якого вже долучилися Запорізька, Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області. Мета проекту – створення і розвиток інклюзивного освітнього середовища для «особливих» дітей у загальноосвітніх школах.
За словами Марини Порошенко, інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього: «Вона дає змогу учням з особливими освітніми потребами краще реалізувати свій потенціал у навчанні, порівняно з однолітками в не інклюзивному середовищі. Більше того, інклюзія позитивно впливає на подальші життєві перспективи таких дітей після закінчення середньої школи. Зокрема, підвищує шанси на працевлаштування та реалізацію в житті».
За статистикою, сьогодні в Чернігівській області лише 11% шкіл надають освітні послуги за інклюзивною формою навчання – 62 навчальні заклади. У них навчається 116 учнів з особливими освітніми потребами. Однак лише 29% «особливих» дітей регіону охоплені інклюзією.
Базою для проведення тренінгів з інклюзивної освіти стало Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування. Там же дружина Президента України Марина Порошенко і голова облдержадміністрації Валерій Куліч вручили учасникам тренінгу сертифікати й підписали меморандум про співпрацю в розвитку інклюзивного освітнього середовища на Чернігівщині.
Також пані Порошенко презентувала Чернігівщині дизайн-проект сучасної медіатеки для його реалізації в інклюзивних школах регіону.
У свою чергу Марина Порошенко отримала подарунок від представників Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.
Вишиванку першій леді вручила студентка І курсу Олександра Садова. Дівчинка з особливими потребами навчається на І курсі на фотографа. До речі, до Чернігова Олександра приїхала з Херсону. Саме за її ескізом була зроблена вишита сорочка, яку подарували.
Як повідомила дівчина, чернігівський навчальний заклад вона обрала тому, що цей заклад єдиний, котрий готує суто фотографів, без суміжних спеціальностей.