На Волині дбають про особливих дітей
Опубліковано 05 березня 2008 року о 09:28
Рівень цивілізованості суспільства визначається його ставленням до слабких і незахищених людей, зокрема, до дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства. Незважаючи на те, що в Україні створюється середовище рівних можливостей, реалії нашого життя засвідчують, що люди із особливими потребами мають проблеми із інтеграцією в українське суспільство.
Щоб змінити на краще ставлення оточуючих до дітей із обмеженими фізичними можливостями, зрозуміти їх проблеми, інтереси, потреби, в Луцьку зробили крок назустріч нашим особливим громадянам.
У Волинському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулася нарада-семінар для керівників районних управлінь праці, соціального захисту населення та районних лікарсько-консультаційних комісій, засобів масової інформації. Питання, які розглядалися на нараді, були дуже важливими і актуальними: відбір і направлення дітей-інвалідів із районів до обласного центру соціальної реабілітації та впровадження індивідуальної програми реабілітації під час надання реабілітаційних послуг.
Перед початком наради відбулася оглядова екскурсія по реабілітаційному центру. Для тих, хто вперше побував тут, було чому подивуватись, повчитись і порадіти за діток, які мають змогу отримати кваліфіковану допомогу. Спектр надання такої допомоги досить широкий. В центрі працюють досвідчені кваліфіковані реабілітологи, психологи, педагоги, дефектологи, лікарі, обслуговуючий персонал.
Саме таким і має бути той багатогранний безперешкодний доступ до джерел інформації, до джерел відновлення, які дають можливість інваліду відчути себе справжньою людиною, а не тільки облаштування пандусів та бордюрів. На це наголосив голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк, який був присутній на заході. Він пообіцяв центру цілковиту підтримку.