Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Міжнародний день інвалідів
Опубліковано 04 грудня 2013 року о 11:27

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.

Прогресивне людство, відзначаючи щороку третього грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, що дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

В Україні понад два з половиною мільйона людей, які потребують належного ставлення до себе – вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації у працевлаштуванні, мати змогу відвідувати бібліотеки, кінотеатри, поліклініки, концерти. Інвалідність - це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Хмельницьке обласне відділення Фонду, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює у встановленому порядку виконання загальнодержавних програм соціального захисту інвалідів в регіоні та фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, залученню їх до суспільно-корисної діяльності.

Фінансуючи заходи щодо соціально-трудової та професійної реабілітації інвалідів відділенню Фонду за останні декілька років вдалося замінити більшість морально-застарілого обладнання на Кам’янець-Подільському УВП УТОГ та УВП УТОС. Майже 7,5 млн. гривень було виділено на зміцнення матеріально-технічної бази центрів та відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів. За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів в різноманітних навчальних закладах навчається близько 80 інвалідів. Щороку близько 100 тисяч гривень виділяється на заходи по фізкультурно-спортивній реабілітації інвалідів. Для 900 інвалідів в поточному році були передплачені періодичні видання, засновниками яких є Всеукраїнські громадські організації інвалідів.

Крім цього, за рахунок коштів державного бюджету на виконання загальнодержавних програм, виконавцем яких є Фонд соціального захисту інвалідів, було придбано для забезпечення інвалідів області 25 автомобілів, 383 путівки для санаторно-курортного лікування. Майже 1000 інвалідів отримали компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку.

Незважаючи на те, що в державі продовжується економічна криза, обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів прикладає максимум зусиль для виконання покладених на нього завдань.

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux