Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Андрій Рева зустрівся з представниками громадських організацій інвалідів
Опубліковано 12 травня 2016 року о 15:19

Уряд і Мінсоцполітики, зокрема, розглядають взаємодію між центральними та регіональними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю як обов’язкову умову на шляху до створення безбар’єрної України. І взаємодія ця має здійснюватися на засадах партнерства і взаємної відповідальності. На цьому наголосив Міністр соціальної політики Андрій Рева під час зустрічі з представниками громадських організацій інвалідів.

Андрій Рева зазначив, що над питанням безбар’єрного середовища потрібно багато працювати. „Я розумію, що це не можна зробити за один місяць чи за один рік. Повинна бути прийнята програма. Наприклад, у Вінниці діяла програма „Місто Вінниця – зручне для всіх”. Ми 10 років працювали над тим, щоб домогтися визначених цілей. Вважаю, що подібну програму - по забезпеченню доступності всієї нашої інфраструктури для людей з обмеженими фізичними та інтелектуальними можливостями - слід підготувати в цілому для України. При цьому має бути конкретно визначено - хто й чим займатиметься та забезпечено контроль за виконанням. Тільки при такій системній роботі ми можемо очікувати на ефективний результат”, - підкреслив очільник Мінсоцполітики.

Андрій Рева підтримав висловлену учасниками зустрічі пропозицію щодо відновлення діяльності Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України і висловив сподівання, що саме цей орган зможе здійснити розробку зазначеної програми.

„Всі ми розуміємо, що проблема людей з обмеженими можливостями – це нетільки проблема Мінсоцполітики. Це проблема й інфраструктурна, й МОЗу, й інших сфер життєдіяльності. Тому така Рада має діяти на урядовому рівні, повинніприйматися рішення, які потім міністерства будуть реалізовувати”, - зауважив Міністр.

Обговорили учасники зустрічі й питання реалізації в Україні Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, виконання Рекомендацій Комітету ООН з прав людей з інвалідністю (Женева, 2015), соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, цивільних постраждалих в зоні АТО. Також йшлося про державну підтримку діяльності всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю та їх підприємств, забезпечення соціальних гарантій осіб з інвалідністю на місцевому рівні в умовах децентралізації влади та необхідність збільшення видатків з державного бюджету за програмою КПКВ 2507030 „Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів” за напрямком „Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів” в частині оздоровлення інвалідів-спинальників тощо.

Андрій Рева запевнив, що всі висловлені побажання та рекомендації будуть опрацьовані профільними підрозділами Міністерства і за результатами прийняті відповідні рішення.

„Я хочу, щоб у нас були нормальні робочі стосунки, щоб ми щиро і відверто говорили. У нас купа проблем. Вирішити їх ніякий Міністр один не зможе. Тим більше, якщо не дай Боже, його не підтримуватимуть люди, або якщо він робитиме те, що людям не зрозуміло. Тому я сподіваюся на нашу з вами плідну співпрацю. Адже ми всі прагнемо позитивних змін”, – резюмував на завершення зустрічі Міністр.

Андрій Рева також підкреслив, що люди з інвалідністю – потужна суспільна сила. І спільне завдання всіх і кожного в Україні – забезпечити повну реалізацію їх конституційних прав, наприклад, на участь у громадському та трудовому житті, а для того необхідно здійснити ліквідацію бар’єрів та обмежень.

У зустрічі Міністра з громадськими об’єднаннями прийняли участь директор Фонду соціального захисту інвалідів Артюх С.О., перший заступник директора Фонду Ріяко Л.М., а також заступник директора Мехед П.М.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux