Луганською обласною організацією інвалідів ВОІ СОІУ в м. Старобільськ, відповідно до плану заходів, проведено навчально – інформаційний семінар на тему: «Здорова нація запорука майбутнього України». На заході були присутні: організатор заходу голова ЛООІ ВОІ СОІУ Наталія Гордєєва, директор Луганського відділення Фонду Наталія Чибрисова, начальник Управління соціального захисту населення Старобільської районної адміністрації – Ольга Дук, заступник головного лікаря з тимчасової непрацездатності Центру ЦРП КУ Старобільськ РТМО – Ольга Сорокіна, начальник КУ ЛРЦФКСІ «Інваспорт» Юрій Кравченко, голова районної громадської організації інвалідів – Вячеслав Ківшар, головний лікар міжрайонної МСЕК Валентина Пихтєєва, а також лікарі різних напрямків.
Внаслідок проведення АТО на підконтрольну територію України були частково переміщені медичні установи області. Зокрема до кінця 2016 року планується відновити діяльність медичних закладів з надання високоспеціалізованої медичної допомоги, а поки стаціонари області продовжують працювати із перевантаженням. Через кадрові проблеми та недофінансування пільгового медикаментозного забезпечення амбулаторна допомога також недостатньо ефективна. Зараз у два етапи йде створення обласної лікарні, в тому числі, територіально: філія в Старобільську працюватиме на дев’ять районів, а філія в Сєвєродонецьку закриє території області. Луганська обласна ВЦА купує 60 автомобілів «DaewooSens» для первинної медицини на селі, в цьому є серйозна необхідність.
«У нас буде своя урологія, онкологія, кардіохірургія»,- напередодні заходу пообіцяв Юрій Гарбуз – голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації і ще зазначив: «Сьогодні у нас є чітке бачення майбутнього регіону, наша дорожня карта на чотири роки вперед. Це Стратегія розвитку Луганської області до 2020 року».
Також відбулася зустріч в «Розширення громадської участі в бюджеті охорони здоров’я у Луганській області». Розглядалися такі питання : 1.В чому основні проблеми теперішніх бюджетів охорони здоров’я.
2. Можливості і ризики впровадження методології «бюджет орієнтований на пацієнта». 3.Можливості і ризики впровадження даної методології на рівні медичного закладу.
4.Можливості громадського партнерства по впровадженню даної методології.
Навчально – інформаційний семінар проводився з метою привернення уваги людей з інвалідністю та широких кіл громадськості щодо попередження та зниження рівня захворювань, збереження працездатності, подовження активного довголіття. Також підвищення ефективності медичного забезпечення людей з інвалідністю відповідно до норм Конвенції ООН про права інвалідів.