Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Всеукраїнський семінар у Львові
Опубліковано 28 вересня 2015 року о 11:34

Всеукраїнська громадська організація

«Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики»

 

 

03165, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 7, (+38044) 499-36-65, vgoisp@ukr.net

 

Прес-реліз

 

18-19 вересня 2015 року у м. Львові Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України провела всеукраїнський семінар на тему:

 

«Роль навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами».

 

Семінар пройшов за підтримки Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Київського університету права НАНУ, кафедри ортопедагогіки та реабілітології Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.

 

Метою семінар було:

підвищення компетентності фахівців з освіти та реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності; підвищення компетентності батьків дітей з обмеженнями життєдіяльності щодо роботи різних навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами;

обмін досвідом у практичній роботі з проблем роботи з дітьми з обмеженнями життєдіяльності;

здійснення порівняльного аналізу соціально-правового забезпечення, освіти та реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю в країнах Центрально-Східної Європи (законодавство, правовий захист, спеціальна освіта, інклюзивна освіта, соціальна реабілітація, професійна реабілітація, працевлаштування осіб з інвалідністю) і започаткування нових міжнародних проектів та досліджень у цій сфері.

 

Учасниками всеукраїнського семінару стали:

члени ВГО «НТІ «Інститут соціальної політики», батьки дітей-інвалідів та фахівці громадських організацій інвалідів та громадських організацій, що опікуються такими дітьми; фахівці навчально-реабілітаційних закладів, що працюють у сфері реабілітації інвалідів, реабілітологи та освітяни з інвалідністю;

фахівці з соціальної реабілітації та соціально-правового захисту осіб з інвалідністю; юристи; представники державних організацій;

психологи, психіатри, соціальні педагоги, соціальні працівники, вчителі-дефектологи, вчителі початкових класів, вчителі-логопеди, студенти вищих навчальних закладів.

 

Відкрив семінар з вітальним словом до його учасників:

Шевцов Андрій Гаррійович, доктор педагогічних наук, професор, начальник Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України, президент ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» (м. Київ).

 

Також з вітальними словами до учасників семінару звернулися:

Бошицький Юрій Ладиславович, ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України;

Литвин Микола Романович, доктор історичних наук, професор, директор Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича Національної академії наук України.

 

Учасники семінару заслухали доповіді з актуальних питань щодо теми семінару:

 

Шевцова Андрія, доктора педагогічних наук, професора, начальника Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України щодо концептуальних засад створення регіонального освітньо-реабілітаційного простору у розвитку дітей з обмеженнями життєдіяльності;

Ярову Марту, завідувача Львівської МПМПК щодо ролі Львівської ПМПК у створенні передумов для забезпечення освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами;

Ільїну Оксану, старшого викладача кафедри ортопедагогіки та реабілітології Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова щодо проблем психологічної підготовки корекційних педагогів у роботі з дітьми з порушеним розвитком;

Армаш Надію, д.ю.н., доцента, в.о. завідувача кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України щодо правових питань, Біленчука Петра, доцента, к.ю.н., професора кафедри кримінального права та процесу Київського університету права, Петрачковича, к.ю.н., доцента кафедри цивільного та трудового права Київського університету права щодо особливостей застосування права соціального забезпечення у сфері захисту дітей-інвалідів.

На семінарі були обговорені шляхи розв’язання проблем у процесі створення регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами. Учасники семінару зголосилися у тому, що вирішення цих проблем можливо тільки через комплексне поєднання зусиль державних та недержавних органів соціальної сфери, реабілітаційних центрів, навчальних закладів, громадських організацій інвалідів тощо. Виявлена думка про необхідність юридичної підтримки у вирішенні питань щодо забезпечення фінансування законодавчих документів, ратифікованих, задекларованих Україною та прийнятих в часи її незалежності щодо виховання, навчання та професійної освіти осіб з порушеннями психофізичного розвитку. Проголошувалась необхідність подальшого визнання громадських організацій (які займаються корекційно-реабілітаційним напрямком роботи з особами з порушенням життєдіяльності) на державному рівні як повноцінних учасників державотворчого процесу, врахування їх досвіду, залучення їх до співпраці.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux