Під головуванням заступника голови Харківської обласної державної адміністрації В.О. Глушка 24 вересня п.р. відбулось чергове засідання обласного комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. На засіданні запрошені представники районних державних адміністрацій та органів самоврядування області.
Членів обласного комітету поінформував Департамент науки і світи Харківської облдержадміністрації про моніторинг стану виконання заходів щодо облаштування пандусами будівель навчальних закладів області. Практично всі заклади освіти є частково доступними для інвалідів, які користуються інвалідними візками. Визначені кращі райони області, в яких найвищі показники обладнання закладів освіти засобами доступності, серед яких Богодухівський, Золочівський, Красноградський, Харківський та місто Чугуїв.
Директор Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради поінформувала присутніх про стан роботи та порядок надання спеціалізованої транспортної послуги з перевезення інвалідів-візочників «Інватаксі». Міська рада спільно з громадською організацією «Креавіта» створили диспетчерську службу з метою організації надання спеціалізованої послуги інвалідам - візочникам у 2008 році. Зараз служба «Інватаксі» має у своєму розпорядженні 4 спеціалізовані мікроавтобуси та 1 шкільний автобус. На обліку у цій службі перебуває 650 клієнтів, які мають можливість с користатися 6 поїздками на місяць. Найчастіше інваліди користуються замовленням спеціалізованого транспорту для відвідування медичних, учбових та адміністративних закладів з метою вирішення особистих питань. А спеціалізований шкільний автобус щоденно відвозить на навчання до ЗОШ №124 шістьох дітей, які користуються інвалідними візками, та завдяки цьому проекту мають змогу навчатися у школі, що є єдиною у місті Харкові повністю доступною для такої категорії учнів.
Традиційно на засіданні заслуховувались питання організації доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури у Чугуївському районі та місті Чугуєві. Після доповідей представників державних установ перед присутніми виступили громадські активісти.
З усіх розглянутих питань прийняті рішення та рекомендації, що є дороговказом для проведення роботи із забезпечення доступності на Харківщині.