Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Участь Одеського територіального відділення Фонду у чемпіонаті України з боча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату
Опубліковано 11 травня 2021 року о 18:00

БОЧА – ГРА ДЛЯ НАЙСИЛЬНІШИХ!

Боча (переклад з італійської boccia — шар, м’яч) — спортивна гра з м’ячем на точність (близька до боулінгу та петанку). Вперше цей вид спорту був визнаний міжнародним паралімпійським і з’явився у 1984 році в якості тестових змагань в програмі Паралімпійських ігор у Нью-Йорку. Це вид спорту для людей з тяжкими ураженнями опорно-рухового апарату і входить до програми паралімпійських ігор.

З 25 по 29 квітня 2021 року на базі 9-го спортивного клубу Міністерства оборони України Одеси проходив чемпіонат України з боча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Чемпіонат України проводився Укрцентром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

У відкритті змагань взяв участь директор Одеського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Віталій Кольцов.

За звання переможців змагалися 54 учасника – спортсмени з 14 областей України. Одеську область представляли 4 спортсмени серед яких - одеситка Яна Пелих, яка і виборола золоту медаль. Дівчина бере участь у змаганнях з 2013 року та входить до штату збірної України, є вихованкою старшого тренера збірної команди України з боча Наталії Юшкіної. Перше місце посів спортсмен з Нікополя Андрій Акулов. Друге місце у фіналі виборов Артем Колінько. Спортсмен займається боча близько семи років та входить до збірної України.

Спортсмени готуються та чекають нових випробувань на чемпіонаті Європи. Побажаємо їм сил, наснаги та спортивних звершень.