Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство є одним з найпотужніших в західному регіоні, яке повністю укомплектовано висококваліфікованими фахівцями у сфері протезування, ортезування, виготовлення ортопедичного взуття, виробів медичного призначення.
Нещодавно на підприємстві побували голова обласної ради Іван Гончар та голова облдержадміністрації Михайло Загородний, які ознайомилися із базою закладу, поспілкувалися з пацієнтами та персоналом.
Як повідомив директор Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Ігор Ліщук, з початку проведення антитерористичної операції у закладі було ортезовано троє бійців з 8-го окремого полку спеціального призначення. Наразі проходять лікування троє учасників АТО – з Києва, Вінниці та Новоград-Волинського. Окрім лікування, пацієнти отримують психологічну допомогу. Люди приїжджають на реабілітацію з усього західного регіону.
Від 2009 року у Хмельницькому державному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві функціонує стаціонар первинного, складного протезування та реабілітації на 12 ліжко-місць, в якому за шестирічний період проведено реабілітацію більш як однієї тисячі інвалідів, яких забезпечено протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації.
Завдяки значній фінансовій допомозі Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на базі стаціонару відкрито відділення реабілітації для дітей, хворих на ДЦП, в якому проводиться ортезування з одночасною реабілітацією. У реабілітаційному процесі беруть участь висококваліфіковані спеціалісти – лікар-ортопед, лікар-травматолог, реабілітаолог, психолог, інструктор ЛФК. Реабілітація проводиться із застосуванням сучасного реабілітаційного обладнання, в тому числі апарату еквівалентної ходьби, що дозволяє розвивати рухові навички дітей, створюється можливість їх самостійного пересування, самообслуговування. Протягом 2012-2014 років в умовах стаціонару проведено ортезування та реабілітацію 267 дітям, хворим на ДЦП не лише з Хмельницької, а й Вінницької, Чернівецької, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської областей.
З 2012 року функціонує сервісний центр, яким в райони та міста області доставлено більше трьох тисяч технічних засобів реабілітації, майже 2 тисячі крісел колісних, здійснюється їх як гарантійний так і післягарантійний ремонт.
Хмельницьким ДЕПОП впроваджено у виробництво нові спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, пересування, особистої рухомості. Зокрема, в 2012 році впроваджено у виробництво ортези на нижні кінцівки по типу «Гравістат» та ортези для сидіння, які є незамінними для дорослих та дітей з важкими руховими порушеннями, в тому числі дітей з ДЦП. Такими засобами реабілітації забезпечено близько 600 осіб.
Щорічно підприємством за рахунок державних коштів протезно-ортопедичними виробами забезпечуються інваліди, діти-інваліди та особи з особливими потребами. Таких послуг потребують громадяни, які повернулися з зони АТО. На даний час кілька осіб цієї категорії проходять реабілітацію на даному підприємстві.