Мініатюрні копії двох архітектурних візитівок з’явилися в Черкасах. Їх встановили перед будівлями-оригіналами – Палацом одружень та музеєм «Кобзаря», що на Хрещатику.
Зменшені макети історичних пам’яток містять безліч дрібних елементів, а ще надписи трьома мовами – українською, англійською та шрифтом Брайля, аби їх змогли «побачити» на дотик незрячі.
На знак відкриття символічне біле полотно з мініатюр 10 квітня зняли міський голова Черкас Анатолій Бондаренко разом із їхнім автором, скульптором Владиславом Димйоном та черкащанкою з вадами зору Тетяною Курко.
Міні-моделі встановлені в рамках реалізації одразу двох цільових програм – розвитку дизайну міського середовища та «Простір без бар’єрів». У другому півріччі цього року дизайнери почнуть працювати над копією будівлі сучасного «Укрсоцбанку», колишнього готелю «Слов’янський».
Над відтворенням пам’яток архітектури з минулої осені працював відомий у місті скульптор Владислав Димйон.
Першою на дотик Палац одружень та музей «Кобзаря» (раніше Будинок братів Цибульських) «побачила» жителька обласного центру Тетяна Курко.
Між тим, не встигли міні-копії історичних будівель з’явитися на вулицях міста, як уже «обросли» легендами. Завісу таємниці привідкрив сам скульптор Владислав Димйон. Переконує: якщо чоловік чи жінка мріють про кохання, то варто обома руками потриматися за башти на зменшеній копії Палацу одружень. А якщо доторкнутися до входу в РАЦС чи потерти балкончик, то невдовзі й у реальному житті можна переступити його поріг.