Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Миколаївщина: взаємодія з управлінням Державної служби з питань праці та іншими соціальними партнерами Південного регіону
Опубліковано 02 березня 2026 року о 12:00

26 лютого 2026 заступник керівника Миколаївського ОВФСЗОІ Галина Жукова взяла участь в онлайн – конференції Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки, та виробничого травматизму, до складу якої її включено.

У події взяли участь представники обласних центрів зайнятості, управлінь Податкової служби України, Пенсійного фонду України, професійних спілок та інших установ та організацій південного регіону.

Обговорили шляхи виконання в Південному регіоні Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму.

Використання незадекларованої праці призводить до викривлення показників штатної чисельності працівників суб’єкта господарювання, що автоматично впливає на показники працевлаштування осіб з інвалідністю та виконання нормативу, передбаченого Законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Користуючись нагодою Галина Жукова акцентувала увагу членів робочої групи, що 1 січня 2026 року набув чинності Закон України № 4219-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю». Зазначеним Законом, зокрема внесено зміни до Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Згідно зазначених змін з 1 січня 2026 року передбачено сплату нового щоквартального обов'язкового цільового внеску для роботодавців у разі невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, який адмініструється податковими органами та спрямовується до державного фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Обговорили питання розміщення інформаційних матеріалів на інтернет ресурсах соціальних партнерів та залучення їх представників до проведення інформаційних кампанії в регіоні.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux