З метою поєднання зусиль соціальних партнерів щодо підтримки роботодавців та стимулювання їх до працевлаштування осіб з вадами здоров’я, які мають статус безробітних, на базі Центрального районного центру зайнятості м. Миколаєва відбувся круглий стіл «Компенсація єдиного внеску як мотив до створення нових робочих місць, умови та механізм надання компенсації». До участі було запрошено соціальних партнерів та роботодавців, що зарекомендували себе як соціально відповідальні партнери на ринку праці.
Обговорено нововведення Закону України «Про зайнятість населення» щодо мотивації роботодавця до створення нових робочих місць з конкретизацією нормативних документів прийнятих на реалізацію його окремих статей, зокрема:
- ст. 24 Закону та Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 153;
- ст. 26, ст. 27 Закону та Порядку компенсації роботодавцям витрат, у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347.
У випадку, якщо роботодавець працевлаштовує безробітну особу, якій відповідно до норм чинного законодавства встановлено інвалідність, компенсація відбувається за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.
Компенсація не виплачується у разі:
- коли роботодавець має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
Крім цього, при звільненні працівника вищезазначеної категорії з ініціативи роботодавця, на його робоче місце за направленням територіального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, у межах дворічного строку працевлаштовується іншій безробітний, або сума виплачених коштів повертається роботодавцем в повному обсязі.
Такі заходи сприяють виконанню норм Конституції України щодо реалізації права громадян на працю, рівних можливостей і умов для працевлаштування осіб з вадами здоров’я та забезпечується підтримка та стимулювання роботодавців з боку держави та державних установ.