З поміж низки заходів, які проводяться Волинською обласною організацією Українського товариства глухих, днями відбувся Пленум організації, де підведено підсумки роботи за 11 місяців поточного року.
На Волині налічується 1790 осіб з вадами слуху, з них членами ВОО УТОГ є 1249 осіб (окрім дітей). У Володимир-Волинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті навчається 111 учнів з порушеннями слуху, у дитячому садочку №28 м.Луцька - 29 таких дітей, а в Луцькому центрі професійно-технічної освіти здобувають професію 9 слухачів за спеціальністю «кравець», 5 з яких проходять реабілітацію. Студенти з вадами слуху навчаються у Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна», академії рекреаційних технологій, Херсонському базовому медичному коледжі, Київському коледжі легкої промисловості, Львівському художньому училищі, в тому числі і за кошти Фонду соціального захисту інвалідів.
Обласною та територіальними організаціями УТОГ проводиться соціально-побутове обслуговування нечуючих, а саме прийом громадян, надання консультацій, допомога, в тому числі з перекладачем, в оформленні документів, надається матеріальна допомога, забезпечення слуховими апаратами, індивідуальними вушними вкладками, сприяння в організації оздоровлення, проводиться організаційна і реабілітаційна робота. Центром проведення культурно-масова робота є будинок культури, де займається 9 клубних груп, 2 гуртки, а забезпечують злагоджену просвітницьку організаційну діяльність 5 працівників клубу, 3 з яких з вадами слуху.
На Волинському телебаченні жестовою мовою для нечуючих перекладаються новини та інші популярні програми.
Варто відзначити фізкультурно-спортивну активність членів товариства, в тому числі за сприяння Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Змагаються вони як у місцевих турнірах з шахів, шашок, настільного тенісу, атлетики, кульової стрільби, так і стають багаторазовими переможцями дефлімпійських світових та європейських змагань, як Олександр Колодій чи Світлана Яценко.
Діяльність Всеукраїнських громадських організацій, зокрема УТОГ та його осередків на місцях, в тому числі за кошти Фонду соціального захисту інвалідів має на меті підтримку конкретних людей з вадами здоров’я, створення умов для їх зайнятості та працевлаштування, залучення їх до суспільно-корисної діяльності та надання можливостей для самореалізації.