Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Генеральний директор Фонду взяв участь у конференції - «Шлях до стійкості: стратегії допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів у громаді»
Опубліковано 21 травня 2025 року о 11:00

20 травня 2025 року у Києві генеральний директор Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко взяв участь в якості спікера у конференції «Шлях до стійкості: стратегії допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів у громаді», яка організована Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні.

Метою події є сприяння вдосконаленню систем допомоги постраждалим в Україні та їх інтеграції в місцеві політики та програми.

Конференція зібрала представників місцевих адміністрацій постраждалих громад, урядових та міжнародних організацій, а також провідних експертів цієї сфери.

З вітальною промовою виступили Христофорос Політіс, заступник постійного представника Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Ігор Безкаравайний, заступник Міністра економіки України.

У конференції також взяла участь Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, у ролі модераторки панельної дискусії щодо створення умов доступності та безбар’єрності у громаді.

Віталій Музиченко, генеральний директор Фонду взяв участь у панельній дискусії «Персоніфіковані послуги для постраждалих від вибухонебезпечних предметів та членів їхніх сімей: медичні та реабілітаційні послуги у громаді» спільно з Анастасією Пампухою, стратегічною радницею з розробки політик і юридичного супроводу проєкту «Реабілітація травм війни», БФ «Пацієнти України», консультанткою ПРООН, Тарасом Єрмаковим, засновником благодійного фонду «Майнді», та Олегом Улановським, генеральним директором Директорату з питань осіб з інвалідністю, Міністерство соціальної політики України.

Віталій Музиченко розповів про державну політику щодо забезпечення протезуванням та допоміжними засобами реабілітації.

«За останні кілька років нашій державі довелося здійснити кілька революційних стрибків в рамках реабілітаційної допомоги. Важливо, що на сьогоднішній день система забезпечення допоміжними засобами реабілітації є невід’ємною складовою загального реабілітаційного процесу. Ще кілька років назад, це відбувалося у зовсім іншому форматі. Людину якимось чином лікували, потім умовно надавали реабілітаційну допомогу, тому що реабілітацією у класичному сенсі цього слова – було назвати складно. Вже після того, як людина набувала статусу особи з інвалідністю – держава починала працювати, починаючи з соціального супроводу, забезпечення допоміжними засобами реабілітації, соціальними послугами, які доступні, виплатами і так далі. Сьогодні це все інтегровано у реабілітаційній процес і можливість отримання допоміжних засобів реабілітації передбачена на будь-якому етапі, коли пацієнт/клієнт цього потребує. Нагадаю, що протезування є складовою загальної програми забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Це є оцінка потреб і підбор того переліку набору засобів, які потрібні людині. Тому від якості роботи на цьому етапі залежить як швидко та чим може бути забезпечена особа в контексті необхідності її відновлення функціональних можливостей у рамках реабілітаційного процесу.» -, додав Генеральний директор Фонду.

Дякуємо за модерацію панельної дискусії Олені Івановій, координаторці проєктів з інклюзії та доступності, ПРООН!

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю висловлює щиру подяку за продуктивну співпрацю та засвідчує свою повагу Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux