Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
22 травня 2025 року у Львові відбудеться другий Ministerial Social Policy Summit. Тема цьогорічного саміту - «Побудова стійких суспільств: інноваційні рішення для демографічних змін»
Опубліковано 20 травня 2025 року о 18:30

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю долучається до ініціативи Міністерства соціальної політики України, Міністерства праці і соціального захисту Республіки Молдова у співорганізації з Міністерством охорони здоров’я та соціальних справ Швеції, Міністерством соціального захисту і праці Литовської Республіки за підтримки UNICEF в Україні щодо організації другого Ministerial Social Policy Summit на тему: «Побудова стійких суспільств: інноваційні рішення для демографічних змін».


У саміті візьмуть участь понад 20 представників високого рівня, зокрема міністри держав-членів Європейського Союзу, представники Європейської комісії, міжнародних організацій, а також провідні експерти та політики, які обговорюватимуть актуальні демографічні виклики, що постають перед більшістю країн Європи.

Повномасштабна агресія Російської Федерації суттєво загострила демографічну кризу в Україні. За оцінками Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, у 2024 році в Україні проживають 31 млн людей. Близько 4.6 мільйонів осіб є внутрішньо переміщеними, а ще близько 5 мільйонів продовжують перебувати за кордоном. Зменшення народжуваності, масштабна міграція, зростання частки людей похилого віку — ці виклики сьогодні актуальні не лише для України, а й для всієї Європи. Саме тому ми ініціюємо міжнародний саміт, щоб об'єднати зусилля країн у пошуку спільних рішень.


Мета саміту - продовжити формування стратегічного партнерства між міністерствами соціальної політики країн-учасниць для посилення міжнародної співпраці у сфері соціальної політики, а також продовження міжнародного  діалогу щодо підтримки процесу  інтеграції України та Молдови до ЄС 


Серед ключових тем, що обговорюватимуться під час саміту:

1.   Актуальні демографічні виклики та майбутнє Європи

•    Зменшення народжуваності та старіння населення. Народжуваність в Україні впала до історичного мінімуму. У 2023 році в межах країни народилося лише 187 тисяч дітей — це дуже мало для держави з такою кількістю населення. Ще одна важлива річ: понад 25% усіх українців — це люди віком понад 60 років. Тобто кожен четвертий житель — пенсіонер.

•    Наявні демографічні дисбаланси, зокрема диспропорція між зайнятим населенням та особами, які потребують соціального забезпечення, формують суттєве навантаження на економіку, пенсійну та соціальну системи і становлять довгостроковий виклик для сталого розвитку країни.

•    Адаптація систем соціальної політики до нових викликів відбувається, зокрема, через імплементацію Стратегії демографічного розвитку України до 2040 року. Основна мета — реалізація секторальних політик для підвищення народжуваності, зниження передчасної смертності та забезпечення приросту населення через міграцію.


2.  Інноваційні підходи до подолання демографічних викликів

•    Підтримка сімей із дітьми

•    Залучення людей з інвалідністю до ринку праці (підприємства зможуть впроваджувати повний цикл підтримки: від працевлаштування до створення сприятливих умов, що враховують інтереси усіх сторін, а також супроводу людей з інвалідністю на робочому місці

•    Активне довголіття і розширення можливостей для залучення людей старшого віку на ринок праці

 

3. Спільне бачення подальших дій

Буде представлено ключові пріоритети реформ України та Молдови у сфері соціальної політики, окреслено інвестиційні потреби для їх реалізації. Зокрема йдеться про використання платформ, таких як Twinning (інструмент інституційної розбудови, що сприяє технічному співробітництву між органами влади країн ЄС і бенефіціарів з метою підсилення адміністративного потенціалу для імплементації законодавства ЄС (acquis communautaire) і TAIEX (інструмент Генерального директорату з розширення Європейської Комісії, він допомагає країнам у процесі наближення, застосування та реалізації законодавства ЄС) для реалізації спільних проєктів

 

Місце проведення: Захід відбудеться у Львові (точне місце проведення буде повідомлено 21 травня з міркувань безпеки).

Дата саміту: 22 травня 2025 року

Початок заходу: 10:00 Прес-підхід: 11:00

Просимо звернути увагу, що знімальні групи національних телеканалів матимуть можливість зафіксувати звернення учасників вступної панелі. Після її завершення відбудеться прес-брифінг.

Дякуємо за розуміння та співпрацю.


Для участі в заході обов’язково потрібно пройти акредитацію за посиланням 

Просимо акредитуватися до 21 травня 11:00.

 

Захід організовує Міністерство соціальної політики за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux