Полтавська влада тримає на постійному контролі стан виконання заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. В області ще є багато питань, які потрібно вирішити для людей із вадами зору, слуху та опорно-рухового апарату. Такий висновок було зроблено на засіданні обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, що відбулося в обласній державній адміністрації за участю обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів. Зокрема, розглянули виконання умов, які поставили на попередньому засіданні комітету та у результаті перевірки місць громадського користування обласною прокуратурою. До таких віднесли автовокзали, залізничні вокзали, автостанції.
У результаті такого рейду були відмічені недоліки в плані облаштування автовокзалу інформаційними таблицями та покажчиками. Якщо такі й є, то вони непомітні. Виникають труднощі й з пандусами. Проте, якщо на автовокзалі перевірка виявила незначні недоліки, то залізничні вокзали в місті у плані доступності залишають бажати кращого. За словами заступника голови комітету доступності при Полтавській ОДА виникають проблеми із заїздами, з туалетом, переходом на платформи, придбанням квитків. Інформаційні покажчики та таблиці дрібні та непомітні, обмежувальні лінії, якими повинні бути позначені поріжки, сходи та бордюри, відсутні або не контрастують.
Гостро постали питання і з доступністю житлових будинків. Першого заступника голови облдержадміністрації, який головував на засіданні, попрохали посприяти у вирішенні питання з облаштуванням заїзду до ліфта у будинку, де інваліду дали квартиру на 9 поверсі. Як повідомив член Громадської ради і представник «Союзу організацій інвалідів України» проблема полягає в тому, що чоловік до свого житла дістатися не може, а чиновники, до яких він звернувся, «порадили» вирішувати питання самотужки.
Серед проблем, які роблять середовище в місті непридатним для пересування та нормального самопочуття для людей із вадами різного характеру, є відсутність достатньої кількості громадських туалетів із пристосованими кабінками, невідповідність умовам доступності адміністративних будівель, відсутність звукових, текстових, тактильних вказівників на зупинках, переходах та у транспорті. Усе це потребує негайного вирішення. В цілому засідання комітету доступності відбулося в рамках підготовки до засідання колегії Полтавської облдержадміністрації 26 липня, на якому мають виявити та намітити шляхи усунення недоліків.