8 липня 2025 року у комунальній установі «Ветеранський простір Ветеран ПРО. Запоріжжя» відбулася робоча зустріч керівника Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Олексія Алуфа з фахівцями з супроводу ветеранів та адміністраторами установи.
Учасники обговорили роботу у Запоріжжі ветеранських хабів із надання комплексних соціальних послуг, зокрема, зазначили, що реабілітація ветеранів, в тому числі осіб з інвалідністю, здійснюється через медичні, психологічні, фізкультурно-спортивні та соціально-побутові заходи, а також через їх забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Метою проекту є сприяння наданню ветеранам та особам з інвалідністю допомоги у відновленні та підтримці соціальної стійкості, трудової адаптації та інтеграції у суспільство.
Керівник Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розповів про основні напрямки діяльності та соціальні програми Фонду. Акцентував увагу на алгоритмах безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації та аспектами впровадження державної програми протезування. Учасники зустрічі отримали друковані брошури: «Шлях до відновлення: протезування» та «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритм дій».
Керівник обласного відділення Фонду повідомив про можливість надання особам з інвалідністю фінансової допомоги на оплату вартості навчання, шляхом відшкодування витрат навчальним закладам, а також про діяльність відділення, направлену на сприяння зайнятості та працевлаштування такої категорії осіб.
Проінформував, що у 2025 році Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю організовує та проводить конкурс проектів громадських об'єднань осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається державна фінансова підтримка. Цей конкурс проводиться з метою підтримки проектів, спрямованих на надання соціальних послуг особам з інвалідністю. Керівник відділення нагадав учасникам заходу, що з грудня 2023 року Міністерство соціальної політики України разом із Міністерством оборони України запровадили експериментальний проект з надання соціальної послуги соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах Збройних сил України. Метою соціального супроводу є адаптація військовослужбовця до умов військової служби та адаптація військовослужбовця і членів його сім’ї до нових умов життя.
Надали розгорнуті відповіді на питання, що виникли в процесі обговорення. Учасники наголосили на важливості соціального захисту вразливих верств населення та наданні необхідної підтримки з боку відповідних державних установ та органів місцевого самоврядування. Домовилися щодо подальшої розбудови відносин між сторонами та проведення спільних заходів на регулярній основі з метою інформування цільової аудиторії про їхні права та нові можливості.
