В діяльність Харківської обласної організації ВОІ «СОІУ» увійшла така форма роботи, яка дозволяє поєднати обговорення суто робочих питань з вивченням історії та культури рідного краю – виїзні семінари для активу громадської організації та її членів.
Такий виїзний семінар «Соціалізація та реалізація людей з обмеженими фізичними можливостями в умовах ознайомлення та обговорення історії та архітектури рідного раю» відбувся 25 липня. Учасниками семінару стали 32 особи. Цього разу проведення семінару організатори спланували поєднати з відвіданням Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди.
Григорій Савич Сковорода – геніальний український філософ, мислитель, просвітитель і письменник. Його багатогранна філософська і літературна творчість – остання ланка в перехідному періоді від давньої української літератури до нової. Цілісність постаті Г.С.Сковороди, його потужний інтелект, духовна незалежність, нерозривність слів і діла привертають до нього все нові і нові покоління шукачів істини.
Григорій Сковорода в останні роки свого життя (1790–1794) неодноразово перебував у Вільшанській Іванівці (з 1923р. – Сковородинівка), де гостював у маєтку Андрія Ковалівського.
9 листопада 1794 року у будинку Ковалівських завершився життєвий шлях просвітителя. Поховано його було на узвишші між током і гаєм, де він любив грати на флейтраверсі і де власноруч викопав собі могилу, на якій просив зробити напис «Світ ловив мене, та не спіймав».
Постійна експозиція розгорнута у 5 залах музею. Музейні експонати яскраво відтворюють подвижницьке життя та самобутню творчість геніального мислителя. Основний фонд складають понад 3 тисячі експонати, пов’язані із життям і творчістю Григорія Сковороди.
Після ознайомлення з експозицією музею та прогулянкою парком, які зберігаються та примножуються працівниками музею, учасники семінару обговорювали важливі питання щодо чинного законодавства з питань допомоги людям з інвалідністю, працевлаштування осіб з інвалідністю, тощо. Представник обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ознайомила учасників з програмою Фонду, що дозволяє отримати фінансову підтримку для навчання у учбових закладах будь-якого рівня акредитації. Головне – після отримання гідної освіти або підвищення кваліфікації – працевлаштуватися та інтегруватися у суспільстві.
Цікавим та насиченим був виїзний семінар. Цьому, мабуть, сприяло місце проведення – історичне та таке по-слобожанському красиве.
Харківщина має багато історичних та цікавих місць для відвідання, тому гостинно запрошує усіх бажаючих відвідати меморіальні місця, стати ближче до історії українського народу.