Участь у нараді центру зайнятості
Опубліковано 12 лютого 2008 року о 15:05
Відбулася розширена нарада директорів базових центрів зайнятості, на якій було підсумовано роботу обласної служби зайнятості за 2007 рік та визначено першочергові завдання на 2008 рік. Нарада відбувалася в Таращанському агротехнічному коледжі. Її зорганізував Київський обласний центр зайнятості. З-поміж запрошених були представники Міністерства праці та соціальної політики України, Київської обласної державної адміністрації, Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, обласної ради, райдержадміністрації, міських рад, роботодавці, представники ЗМІ, соціальні партнери.
За даними державних органів статистики рівень зайнятості серед економічно активного населення віком 15-70 років у київській області в 2007 році, у порівнянні з відповідним періодом 2006 року, зріс із 58,8% до 59,6% (по Україні – 59,1%). Рівень безробіття за методологією МОП серед цієї вікової групи населення знизився із 5,9% до 5,7% (по Україні - 6,2%). Використання заброньованих робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, минулого року становило 1296 чоловік, серед яких були працевлаштовані на заброньовані робочі місця 660 чоловік. Чисельність інвалідів, які перебували на обліку центру зайнятості на Київщині,– 469 осіб, з них працевлаштовано 151 особу.
Першочергові завдання, які потребують вирішення:
1) забезпечити взаємодію з роботодавцями області для підвищення якості та своєчасного бронювання робочих місць для соціально малозахищених категорій населення, в т. ч. і інвалідів;
2) вжити заходів щодо підвищення рівня зайнятості малозахищених верств населення, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, зокрема молоді, дітей-сиріт, інвалідів, жінок, які мають малолітніх дітей, осіб передпенсійного віку;
3) активізувати роботу щодо підвищення рівня охоплення професійним навчанням незайнятого населення, включаючи інвалідів, зокрема шляхом:
– індивідуального навчання та стажування на виробництві під замовлення роботодавців,
– адресного підходу до організації навчання безробітних основам підприємницької діяльності,
– навчання, насамперед, осіб, які не мають певної професії, мають низьку кваліфікацію, або втратили її через тривалу перерву в роботі, та ін.