Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
У Львові обговорили ситуацію на ринку праці
Опубліковано 11 листопада 2013 року о 09:19

6 листопада, під головуванням  першого заступника голови облдержадміністрації Богдана Матолича відбувся круглий стіл «Обговорення результатів діяльності служби зайнятості за 9 місяців 2013 року та співпраця з соціальними партнерами задля врегулювання ситуацій на ринку праці».

«Ми запросили сьогодні до цього круглого столу представників роботодавців, профспілок, депутатського корпусу і спеціалістів, які займаються цим питанням, щоб випрацювати на останні 2 місяці, які залишилися у цьому році, поправки, а також вплинути на ситуацію у напрямі її покращення», – зазначив Богдан Матолич у  вступному слові.

Під час засідання  учасники круглого столу заслухали інформацію директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка про стан ринку праці Львівщини упродовж 9 місяців 2013 року. Зокрема зазначалось, що за результатами вибіркових обстежень населення з питань економічної активності за методологією МОП, які проводять державні органи статистики,  у І півріччі 2013 року на Львівщині в сфері  зайнятості спостерігалися ознаки стабільності. Збільшилась чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років, рівень зайнятості економічно-активного населення та зменшилась чисельність безробітних у віці 15-70 років, також зменшився рівень безробіття (за визначенням МОП).

За словами директора Львівського обласного центру зайнятості, у січні-вересні 2013 року на зареєстрованому ринку праці області, у порівнянні з відповідним періодом минулого року,  спостерігалися збільшення кількості наявних вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості, зменшення середньої тривалості безробіття, зменшення чисельності безробітних, котрі претендують на одне вільне робоче місце та зменшення рівня зареєстрованого безробіття.

 «Ситуація на ринку праці Львівщини характеризується найбільшим попитом на робочу силу з числа кваліфікованих робітників з інструментом та робітників сфери торгівлі та побутових послуг, найменший попит — на кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства й технічних службовців», – поінформував В.Барилюк.

Про стан працевлаштування інвалідів на Львівщині інформувала директор обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галина Мисаковець.

Окрім цього, під час круглого столу зазначалось, що із набуттям чинності з 1 січня 2013 року нової редакції Закону України «Про зайнятість населення» у багатьох роботодавців з’явилися можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними затратами. Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає вимогам і хто працевлаштує безробітних, у т.ч. інвалідів, за скеруванням служби зайнятості.

Богдан Матолич закликав роботодавців, профспілки та управлінців дати конкретні пропозиції щодо створення нових робочих місць, зокрема – для інвалідів, для включення їх в програму зайнятості на наступний рік. «Бракує цього балансу трудових ресурсів, державного замовлення, але опускати руки не можна, потрібно робити справу», – підсумував перший заступник керівника області.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux