Основними завданнями Закарпатського обласного відділення Фонду є участь, у межах своєї компетенції, в реалізації на території Закарпатської області заходів щодо забезпечення зайнятості та працевлаштування інвалідів та виконання програм щодо соціального захисту інвалідів.
Завдяки відповідальній та організованій роботі колективу відділення, з року в рік забезпечується виконання плану створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в області, надходження коштів до держбюджету, фінансування державних програм щодо соціального захисту інвалідів, фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та підприємств, організованих ними. Щороку безкоштовно забезпечені заявники з інвалідністю спеціалізованими друкованими періодичними виданнями. Молодь з вадами здоров'я за рахунок коштів Фонду отримує можливість здобувати освіту та професію для повноцінного майбутнього. В результаті стабільної та продуктивної роботи відділення Фонду, в області здійснюється соціальна, трудова, фізкультурно-спортивна та професійна реабілітація інвалідів, підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів.
Особливо відділення Фонду може пишатися плідною співпрацею з підприємствами громадської організації Українського товариства глухих, зокрема Ужгородським УВП №2 УТОГ та УВП «Синевир» УТОГ. Завдяки систематичній підтримці з боку відділення Фонду та зусиллям колективів ці соціально важливі підприємства, попри складність умов ведення бізнесу, залишаються прибутковими, конкурентноздатними та представлені не тільки на вітчизняному, а й міжнародному ринках.
З 2012 по теперішній час вдалося зробити чимало для розвитку підприємств, де в основній кількості працюють особи з інвалідністю. За кошти, надані Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, проведено капітальний ремонт зі встановлення у швейному цеху підприємства УВП №2 УТОГ вікон та даху, що знаходився в аварійному стані, капітальний ремонт туалетних кімнат; придбано високо-технологічне швейне обладнання, яке відповідає європейським стандартам та технологічним вимогам, що дозволяє реалізовувати закордонні замовлення. Виконання конструктивних заходів дало змогу здійснити технічне переоснащення виробництва, розширити асортимент виробленої продукції, покращити санітарно-гігієнічні умови праці інвалідів, зберегти створені та створити нові робочі місця для працевлаштування інвалідів і, як результат, розширення обсягів виробництва та поступове підвищення соціальних гарантій.