Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів за бюджетною програмою «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів» здійснює видатки, в тому числі, і для обласної організації Українського товариства глухих, за рахунок коштів державного бюджету.
Як зазначає голова обласної організації УТОГ, найбільш важливим напрямком діяльності є навчання та професійна реабілітація. На базі Луцького професійно-технічного училища № 12 створено групу, в якій навчаються дівчата із вадами слуху, здобуваючи спеціальність швачок-кравців. Торік уже вчетверте в цю групу провели набір і, що важливо, усі випускниці, які бажали працювати, працевлаштовані.
На базі Луцького вищого професійного училища № 2 організовано групу, у якій хлопці з проблемами слуху навчалися за спеціальністю виробник художніх виробів із дерева, а в Луцькому педагогічному коледжі – група сурдоперекладачів. Адже останнім часом в області зросла кількість дітей із вадами слуху і, відповідно, потреба у таких спеціалістах. Слід зауважити, що впродовж трьох років Луцька міська рада видає безкоштовні квитки для проїзду у міському транспорті перекладачам жестової мови.
Останніми роками близько 10 інвалідів по слуху закінчили вищі навчальні заклади. Більшість працевлаштувались.
У Луцькій автошколі отримали права водія шість осіб із вадами слуху.
З метою забезпечення права людей із вадами слуху на доступ до інформації спільними зусиллями обласної організації УТОГ, відділення Фонду, владних структур та медійників на обласному телебаченні запроваджено передачу для глухих, які тепер мають змогу дивитись «Новини Волині» та «Світ спорту» із сурдоперекладом.
При будинку культури Українського товариства глухих у м. Луцьку працюють гуртки художньої самодіяльності, зокрема, співу, сценічної майстерності, культури жестової мови тощо. Серед досягнень – перші місця в номінації «Українська народна пісня» на всеукраїнських оглядах пісні у жестовому виконанні дуету у складі Віктора Родіна та Любові Ямришко.
Відділення Фонду і надалі сприятиме створенню умов для рівноправного та всебічного розвитку волинян із вадами здоров’я, адаптації їх у всі сфери життя.