У вересні на базі Чорноморського державного університету ім. П.Могили відкрились навчальні курси «Розробка додатків для ОС Android на мові Java» (для мобільних телефонів, планшетів, телевізорів та інших сучасних електронних приладів) для 40 осіб з порушенням опорно-рухового апарату. Курси розпочали свою роботу в рамках реалізації проекту «Розвиток нових підходів в сприянні працевлаштуванню осіб з інвалідністю».
Чорноморський державний університет імені Петра Могили - один з тих навчальних закладів, який враховує потреби осіб з інвалідністю - починаючи з пандуса на центральному вході та в коридорах, і закінчуючи по-сучасному обладнаною аудиторією Центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та працевлаштування.
Зарекомендувавши себе як справжній і надійний помічник людей з особливими потребами, університет знаходить усе більше партнерів і в Україні і за її межами. Тому реалізація проекту стала можливою за підтримки Посольства США в Україні, Чорноморського державного університету ім. П.Могили, Громадської організації «Майстерня добра», Миколаївської обласної громадської організації «Ліга інвалідів П.О.Р.А. «Перемогти себе» та інших небайдужих до проблем інвалідів установ та організацій.
Основна задача організаторів проекту – соціалізувати людей з інвалідністю, долучити до активного громадського життя і, звичайно, допомогти їм опанувати нові знання і знайти працю. тому, вибір саме такого напрямку навчання зумовлений не тільки специфікою групи, але й високою затребуваністю на ринку таких спеціалістів.
На церемонії відкриття курсів з привітальним словом до слухачів звернулись директор Миколаївського ОВФСЗІ О. Фідченко, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації О. Сивопляс, директор Інституту післядипломної освіти Г. Норд, дистанційно виступив представник Ґрантодавця, куратор проекту, заступник прес-аташе Посольства США Джеймс Хеллок.
Для осіб з інвалідністю, на відміну від фізично здорових громадян, вибір професії ускладнюється тим, що вона має не лише максимально відповідати їх здібностям та нахилам, користуватися попитом на ринку праці, але й має бути доступної їм, перш за все, за станом їх здоров’я. Тому стає очевидним, що осіб з інвалідністю необхідно забезпечити належним чином організованою системою допомоги при виборі та опануванні професії.