В історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк» систематично проходять культурно-мистецькі заходи, в яких беруть участь не тільки вітчизняні митці, виконавці, учасники, а й гості з-за кордону.
Луцький замок, який став переможцем Всеукраїнської акції «Сім чудес України: замки, фортеці, палаци» - унікальна пам'ятка оборонної архітектури Волині XIII—XVI ст., один із найбільших, найдавніших та найкраще збережених в Україні.
Замок доступний для осіб із обмеженими фізичними можливостями, але робота в цьому напрямку триває, щоб створити кращі можливості долучитись людям із вадами здоров»я до історичної спадщини.
У заповіднику працюють експозиції у школі дзвонарного мистецтва (музей дзвонів), виставки в музеї книги, екскурсії в усипальницю князя Любарта та інших волинських князів - церкву Іоанна Богослова, театралізована екскурсія «Луцький замок: подорож в минуле», ярмарки майстрів народної творчості, лицарські турніри та інші культурно-мистецькі заходи.
Серед нещодавніх подій – арт-фестиваль «Ніч в Луцькому замку», де проходили імпровізовані лицарські бої та середньовічні розваги, театралізовані дійства, майстер-класи народних майстрів із гончарства, лозоплетіння, соломоплетіння, флористики та ковальства, дегустація та приготування національних страв.
Днями відбувся перший міжнародний фестиваль етно-наречених «Волинська княжна», у рамках якого проходили показовий лицарський бій, майстер-класи та квести для дітей, виставка дитячих робіт, концерти дитячих та юнацьких колективів, дегустація страв української кухні, стрілецькі та лицарські аматорські турніри, літературна вистава «Лесина містерія», показ українських дизайнерських колекцій тощо.
За титул Волинської княжни боролися два десятки учасниць, а переможницею стала спеціаліст Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Вікторія Троцюк.