Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.
Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» з інклюзивною інформаційною онлайн-платформою «Вільно».
Представники громадської організації зазначили, що платформа «Вільно» створюється не тільки для соціальної адаптації людей з порушенням слуху, а й надання конкретної соціальної допомоги в забезпеченні реалізації прав людини на медичну допомогу, забезпечення житлом, роботою, доступністю до соціальних послуг, культурного дозвілля.
Платформа буде містити юридичну базу України з питань захисту прав людей з інвалідністю, інформаційну базу медичних закладів, які входять в програму «Країна без бар’єрів для нечуючих», їх умови, можливі пільги тощо. Платформа передбачатиме можливість здійснення дистанційного зв’язку із медичним закладом-партнером програми за допомогою технологій перекладу жестовою мовою. Планується створення і підтримка інформаційної бази наявного житла для придбання або оренди, особливо у випадках, коли покупець і продавець, або орендодавець і орендар – люди з інвалідністю, можливість підбору житла, враховуючи особливі потреби людей з інвалідністю. Наступний розділ платформи - інформаційна база резюме та вакансій для пошуку роботи людьми з інвалідністю, створений у співпраці з Федерацію роботодавців України, Центром зайнятості на основі підписаних меморандумів про співпрацю. Платформа також передбачатиме зв’язок із потенційним роботодавцем для проведення співбесіди жестовою мовою шляхом виклику перекладача в режимі онлайн. Буде створена інформаційна база щодо отримання соціальних послуг та державних програм у цій сфері, а також коментарі, відгуки, юридичні консультації, поради фахівців і користувачів тощо. Ще один розділ - новини культури, товари та послуги для людей з інвалідністю, а саме: інвалідні візки, слухові апарати тощо. А також в окремому розділі будуть розміщені соціальні контакти/знайомства: імплементація системи спілкування у форматі відеочату.
Платформа передбачає «ясну» мову – адаптацію складних для сприйняття текстів для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.
Анонсована робота центру підтримки функціонування платформи, який включає «гарячу лінію» допомоги користувачам платформи.