Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Держава забезпечує протезуванням громадян, які зазнали ампутації кінцівок внаслідок воєнних дій
Опубліковано 12 вересня 2023 року о 10:00

З початку повномасштабного вторгнення рф та ведення збройної агресії на території України значно збільшилась кількість людей, які зазнали поранень та отримали ампутацію кінцівок.

З метою відновлення функціональних можливостей та повернення постраждалих до повноцінного життя, державою запроваджені програми з реабілітації та безоплатного протезування цивільних громадян та учасників бойових дій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, їх переліку” на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/321-2012-%D0%BF#Text

Забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР), зокрема протезування, здійснюється вітчизняними підприємствами за сучасними технологіями з використанням якісних складових кращих світових виробників. Впровадження в Україні новітніх технологій протезування/ортезування виробами підвищеної функціональності, в тому числі спеціальними виробами для занять спортом, а також реалізації проектів по навчанню профільних кваліфікованих фахівців дозволяє здійснювати весь цикл забезпечення складного протезування на території нашої країни.

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю та його територіальні відділення в межах повноважень здійснюють забезпечення допоміжними (технічними) засобами реабілітації постраждалих внаслідок воєнної агресії рф. З метою поширення інформації серед громадян, які потребують протезування, Фонд та його територіальні відділення співпрацюють з медично-реабілітаційними закладами, державними та місцевими органами влади, громадськими об’єднаннями, волонтерами, соціальними працівниками, що сприяє поінформованості громадян про права та гарантований соціальний захист, у тому числі протезування/ортезування за кошти державного бюджету.

Постійна співпраця Фонду з соціальними партнерами дає можливість конструктивної комунікації з протезними підприємствами та кваліфікованими протезистами, лікарями, пацієнтами в т.ч. з використанням засобів електронного зв’язку (онлайн). Також представниками Фонду та територіальних відділень проводяться зустрічі з громадянами та учасниками бойових дій, які отримали допоміжні засоби реабілітації, для одержання інформації щодо якості допоміжних засобів, зручності під час використання та усунення недоліків, у разі виявлення порушень функціональності виробу.

На офіційному вебсайті Фонду https://www.ispf.gov.ua/ створено рубрику «Забезпечення допоміжними засобами реабілітації», в якій розміщено інформацію щодо механізму забезпечення протезування, роботу Електронного кабінету особи з інвалідністю https://ek-cbi.msp.gov.ua/, а також контактна інформація територіальних відділень Фонду для отримання консультацій з питань соціального захисту громадян в областях України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux