У відділенні соціально-побутової адаптації дітей-інвалідів Євпаторійського територіального центру соціального обслуговування проводяться заняття з арт-терапії. З дітьми займаються логопед, психолог, вихователь і інструктор з лікувальної фізкультури.
Арт-терапія – відносно новий метод психотерапії, який для лікування і психокорекції задіює творчість і різні художні прийоми. Прості, але захоплюючі вправи арт-терапії діагностують душевний і фізичний стан і одночасно лікують людину. Терапія мистецтвом є посередником при спілкуванні пацієнта і терапевта на символічному рівні. Образи художньої творчості відбивають усі види підсвідомих процесів, включаючи страхи, мрії, конфлікти, спогади. Але найприємніше для дитини є те, що вони приносять величезне задоволення від самовираження і самоактуалізації.
До основних форм арт-терапії належать:
· групова;
· індивідуальна;
· сімейна.
Одним із найбільш використовуваних у терапії вправ є створення групових фресок, у якому учасники або малюють усе, що вони хочуть, на загальній картині, або малюють на ній щось, відповідно до обраної всією групою теми. Дуже важливо при терапії враховувати вік пацієнта і його можливості, не обтяжувати його не цікавою для нього роботою, а особливо щоб діти, відчували рівну кількість уваги.
В результаті проходження курсу адаптації у дітей спостерігаються поліпшення в поведінці і емоційній сфері. Вони стають більше товариськими, набувають навичок самообслуговування, ліпше налагоджують контакти з дорослими і ровесниками. А саме головне є те, що після цієї терапії відбувається зцілення дитячих душевних травм, знижується рівень тривожності. Це допомагає їм позбавлятися від страхів і негативу. Таке зайняття полегшує адаптацію до повсякденного життя.