1 травня 2025 року у Закарпатській обласній військовій адміністрації відбулась чергова зустріч у змішаному форматі під назвою: «Діалог влади та бізнесу». Подія присвячена темі соціальних гарантій для осіб з інвалідністю. Це важливий захід, який відбувається на постійній основі та об’єднує обласних представників влади та бізнесу, а також усіх охочих, хто має можливість онлайн долучитися до цього заходу та отримати кваліфіковану допомогу. Учасниками наради стали представники структурних підрозділів Закарпатської обласної державної адміністрації, районної військової адміністрації, територіальних громад, організацій, бізнесу. Обговорили основні питання реабілітації осіб з інвалідністю, працевлаштування та забезпечення допоміжними засобами реабілітації.
Традиційно захід відкрив перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Василь Іванчо. «Сьогодні діє чимало урядових та обласних програм підтримки як для осіб з інвалідністю, так і для соціально відповідального бізнесу, який готовий взяти у свою команду таких фахівців», - підкреслив він. Зазначив, що ці ініціативи сприяють соціальній інтеграції та адаптації людей з певними фізичними чи ментальними особливостями. Важливо, щоб про такі доступні програми підтримки знали й ними користувалися.
У заході взяв участь та виступив у ролі спікера виконувач обов’язків керівника Закарпатського обласного відділення Фонду Анатолій Шибаєв. Розповів учасникам про основні напрямки роботи відділення Фонду. Підкреслив, що в Україні діє програма безоплатного високотехнологічного протезування та ортезування для військових і учасників бойових дій, яка включає подальше обслуговування та ремонт виробів. На постійній основі фахівці відділення Фонду відвідують учасників бойових дій, які знаходяться на лікуванні та реабілітації в медичних закладах, де вже на місці організовують прийом документів для подальшого опрацювання.
Докладно зупинився й на важливому для підприємців питанні - виконання нормативу щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, детально пояснив методику розрахунку кількості робочих місць, необхідних для виконання нормативу, наслідки його невиконання в частині сплати адміністративно-господарських санкцій та пені. Такі порушення за 2024 рік допустили 322 підприємства краю.
Сторони висловили подяку всім учасникам за конструктивний діалог, завдяки якому вдається посилювати комунікацію суспільства та влади, презентувати їм актуальні пропозиції та можливості. Спільними зусиллями працюємо над створенням комфортних умов для кожного, хто цього потребує!