Рік тому на базі громадської організації «Голос батьків» у м. Чернігів запрацював Центр життєстійкості, який став переможцем конкурсу серед надавачів комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості у Чернігівській територіальній громаді.
Через рік виконавчий директор громадської організації «Голос батьків» Любов Карасьова запросила Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на пресконференцію - «Успіхи, виклики та перспективи у сфері надання соціальних послуг, зокрема, “Денний догляд” та “Соціально-побутова адаптація дітей та молоді з інвалідністю”».
В рамках проекту громадська організація «Голос батьків» надавала соціальні послуги денного догляду для дітей та молоді з інвалідністю, соціально-побутової адаптації та транспортування в рамках проєкту «Покращення життя сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю через надання соціальних послуг» за підтримки Євросоюзу через субгрант благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне».
На пресконференції мова йшла про важливість надання соціальних послуг, виклики, з якими довелося зіткнутися в процесі налагодження роботи Центру денного догляду, про позитивні зміни, які відбулися в житті організації й роботі Центру денного догляду, про основні досягнення та результати проєкту, а також щодо майбутніх перспектив надання соціальних послуг для дітей та молоді з інвалідністю у м. Чернігові, в тому числі й пошук джерел фінансування для надання соціальних послуг.
Діяльність такого центру є необхідною і важливою у сучасних реаліях. Звернутися до закладу може будь-яка особа або родина, яка опинилася у скрутному становищі та потребує психосоціальної підтримки. При спілкуванні з відвідувачами Центру денного догляду та їх батьками, працівники Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю почули дуже позитивні відгуки про важливу роботу, яку проводять працівники Центру життєстійкості для дітей з інвалідністю, молоді з інвалідністю. Центр забезпечує надання вкрай необхідних соціальних послуг для родин, які виховують дітей та молодь з інвалідністю, допомагаючи відчути себе частиною спільноти, розвивати соціальні навички та встановлювати позитивні взаємовідносини.
Підтримка сімей, які потребують допомоги у догляді за своїми дітьми, забезпечуючи їм можливість соціального перепочинку, працевлаштування або отримання нової професії – це одна із головних цілей проєкту.
Ярослава Мельникова, начальник відділу забезпечення допоміжними засобами реабілітації, розповіла про можливості забезпечення допоміжними засобами реабілітації, а також залишила оновлені брошури: «Як безоплатно отримати допоміжні засоби реабілітації за державною програмою – алгоритми дій» та «Шлях до відновлення: протезування».
