Меню
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
Одеське обласне відділення Фонду розпочало спільний проєкт з ГО «ДЕСЯТЕ КВІТНЯ» щодо працевлаштування осіб з інвалідністю в Одеській області
Опубліковано 16 травня 2025 року о 14:00

14 травня 2025 року відбулась робоча зустріч керівника Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Віталія Кольцова з президентом громадської організації «Десяте квітня» Мариною Курочкіною стосовно організації навчання та працевлаштування осіб, які знаходяться в кризовій життєвій ситуації, а також осіб з інвалідністю.

З 2012 року громадська організація "Десяте квітня" захищає права вразливих категорій населення. Відповідаючи на виклики нестабільного світу, громадська організація захищає права вразливих категорій населення у 9 областях України. Більш ніж 450 фахівців надають всебічну допомогу та підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалому від війни населенню, біженцям та шукачам притулку, особам без громадянства та під ризиком без громадянства, особам з інвалідністю, громадам та спільнотам й усім, хто не здатен зробити це самостійно.

Обговорили питання співпраці у межах відповідної компетенції щодо об’єднання зусиль, спрямованих на спільне виконанні завдань, пов’язаних з підтримкою та захистом прав осіб з інвалідністю в містах та селах Одеської області для покращення їх становища та соціального захисту.

Нагадали основні аспекти щодо питань, які стосуються створення умов для пристосування робочих місць з метою адаптації осіб, які потребують спеціальних умов праці, наголосили на необхідності покращення матеріально-технічної бази закладів професійної освіти та покращення програм навчання відповідно до актуальних запитів бізнесу.

Спільно з громадською організацією "Десяте квітня" Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю долучається до розвитку ініціативи - «Місцеве партнерство у сфері зайнятості в Одеській області», який реалізовуватиметься в рамках проєкту Міжнародної організації праці «Підтримка створення робочих місць в Миколаївській та Одеській областях та розвиток соціального діалогу». Ініціатива спрямована на підтримку учасників місцевого ринку праці у розробці інклюзивних та сталих рішень для зайнятості, що зміцнюють його стійкість, сприяють економічній реінтеграції вразливих груп населення, а також економічному відновленню регіону та громад. Бажаючі пройдуть навчання за індивідуальною системою задля підвищення конкурентоспроможності випускників на ринку праці та зменшення дефіциту кваліфікованих кадрів у регіоні.

Особливу увагу приділили обговоренню змін у законодавстві щодо створення робочих місць для осіб з інвалідністю, порядку реалізації особами з інвалідністю права на працю та умови для їх зайнятості, які створює держава.

Керівник Одеського обласного відділення Фонду поінформував присутніх, що станом на сьогоднішній день кількість підприємств, установ, організацій, фізичних осіб в Одеській області, які використовують найману працю від 8 та більше осіб складає 5404 та зазначив, що 24960 осіб з інвалідністю працевлаштували на цих підприємствах згідно з законом України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» координується Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та його територіальними відділеннями. Він проінформував, що роботодавці, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Віталій Кольцов презентував порівняльну таблицю зі змінами до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» від 15 січня 2025 року № 4219-ІХ та надав роз’яснення про програми підтримки для роботодавців у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю та законодавчих вимог, а також відповідальності за їх недотримання.

Віталій Кольцов акцентував увагу на можливості особам з інвалідністю отримання вищої освіти та бажаної спеціальності або проходження перекваліфікації за кошти Фонду, що надалі буде запорукою для працевлаштування.

Керівник відділення проінформував про порядок протезування за державною програмою, яке охоплює ветеранів, учасників бойових дій, цивільних громадян та дітей, які потребують протезування. Нагадав про безоплатне забезпечення допоміжними засобами реабілітації для осіб, які проходять лікування та реабілітацію після гострого періоду та про повний супровід пацієнтів на всіх етапах – від лікування до встановлення протезів та їх обслуговування.

Він наголосив, що в Україні забезпечується державою безоплатне високотехнологічне протезування та ортезування для військових і цивільних осіб, які втратили кінцівки, а також їх подальше обслуговування та ремонт.

Підписали Меморандум про партнерство та співробітництво в рамках проєкту «Місцеве партнерство у сфері зайнятості в Одеській області» між Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та громадською організацією "Десяте квітня".


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux