Навчання для осіб з інвалідністю - нові можливості у працевлаштуванні
У жовтні в Харківському обласному відділенні Фонду відбулось засідання Комісії з розгляду питань щодо надання фінансової допомоги на безповоротній основі особам з інвалідністю для оплати вартості їх навчання та перекваліфікації, що створена при відділенні як міжвідомчий колегіальний орган з метою визначення доцільності надання фінансової підтримки особам з інвалідністю, які звернулися до відділення Фонду. На першому у цьому році засіданні розглянуті питання щодо укладання договорів на навчання 20 осіб з інвалідністю та на продовження навчання на новому кваліфікаційному рівні «магістр» для 2 осіб.
Відповідно до рекомендацій Комісії, відділення Фонду розпочало укладання договорів на навчання з 13 учбовими закладами, в яких за кошти Фонду соціального захисту інвалідів будуть навчатися студенти з інвалідністю. У цьому навчальному році найбільше студентів подали документи до Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди - 4, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна - 3 та Харківського національного університету радіоелектроніки - 3.
Традиційно на засідання Комісії прийшли й батьки 4 студентів, яким ще не виповнилось 18 років.
Члени Комісії уважно вивчали документи, що надані особами з інвалідністю, задавали питання щодо вибору майбутньої професії, давали рекомендації щодо працевлаштування в подальшому, тощо. Постійна спільна робота членів Комісії, які представляють різні управління обласної державної адміністрації, службу зайнятості, медичні установи, органи МСЕК та громадські об’єднання осіб з інвалідністю, а також секретаря Комісії, яка приділяє багато уваги кожному студентові дає свої плідні результати: високий процент працевлаштування після навчання. За 10 місяців цього року працевлаштовані 20 осіб з інвалідністю, які проходили навчання за кошти Фонду.