Меню
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Про переможців конкурсу
Опубліковано 22 вересня 2021 року о 11:45

ГО ”Крок у суспільство”: Мета наших заходів - сприяти підвищенню відсотка соціалізації дітей з інвалідністю


Сьогодні ми розпочинаємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році, для інформування громадськості з програмами, що лежать у площині урядових ініціатив і мають вагоме соціальне значення.


Знайомтесь: громадська організація ”Крок у суспільство”.


Буде проведено захід «Оцінка ефективності комплексної медико-соціальної реабілітації дітей з обмеженням життєдіяльності, яка враховує довгострокові наслідки всіх видів послуг (реабілітаційних, освітніх, соціальних) протягом усього життя.


Головні завдання реалізації цієї ініціативи - підтримка родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, реабілітація дітей з інвалідністю для інтеграції дитини та родини у суспільство, впровадження моделі сімейно-центрованої терапії (family-centred care model), забезпечення можливості підвищення відсотка соціалізації дітей з інвалідністю.


Як зазначили представники громадської організації ”Крок у суспільство”, реалізація ініціативи сприятиме розвитку системи соціальних послуг через соціальне замовлення.


Довідково


Переможцями конкурсу програм громадських об’єднань осіб з інвалідністю, що отримають фінансову підтримку у 2021 році за рахунок державного бюджету, стали 50 проектів 37 громадських організацій.


Усі вони спрямовані на виконання пріоритетних завдань, визначених Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.


ГО ”Крок у суспільство”: в пріоритеті  - фізична реабілітація дітей з інвалідністю та соціально - психологічний супровід родин


Продовжуємо знайомство з переможцем конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році, для інформування громадськості з програмами - громадською організацією «Крок у суспільство».


Наступний проект, який презентували представники організації – «Допомога в соціально-психологічній, корекційно-педагогічній, фізичній реабілітації дітям з інвалідністю, хворим на ДЦП, з іншими порушеннями центральної нервової системи та з порушеннями опорно-рухового апарату, та їх родинам шляхом ефективного впровадження методу динамічної пропріоцептивної корекції (ДПК) з використанням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат” (ОН 2.9.2.) та пристрою по типу “СВОШ” (АКМ 1002).


Ідея проекту орієнтована на допомогу дітям з інвалідністю з ДЦП та іншими порушеннями ЦНС та опорно-рухового апарату, адже комплексна реабілітація є життєво необхідною. Така реабілітація базується на принципах систематичності, послідовності, оскільки набуті навички та вміння без постійного закріплення втрачаються через специфіку уражень ЦНС. Особливого значення набуває проблема залучення та навчання батьків дітей до проведення доступних реабілітаційних технік вдома, а також урахування знань про психологічні та фізіологічні особливості дітей в догляді та вихованні на кожен день. Поряд з порушеннями психофізичного розвитку у дітей спостерігається соціальна дезадаптація, порушення соціальних контактів, низький соціометричний статус, що поглиблює порушення їх психічного розвитку, негативно впливає на емоційно-вольову сферу. Тому актуальним є проведення соціально-психологічної реабілітації дітей для відновлення втрачених соціально-психічних функцій.

Для підвищення ефективності реабілітація дітей, що передбачена проектом,  відбуватиметься відповідно до моделі “Тандем – партнерство”, “дитина – сім’я – фахівець”, що визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я однією з найбільш пріоритетних концепцій реабілітації дітей. Її реалізація полягає у функціонально-системному підході з урахуванням індивідуальних особливостей дитини.


ГС ВГО «НАІУ»: доступність для людей з інвалідністю є головною вимогою для суспільства, що прагне бути повністю інклюзивним

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську спілку «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю» з програмою «Національне партнерство  - узгоджена доступність».

Автори ідеї зазначили актуальність програми: доступність є передумовою для забезпечення жінкам та чоловікам з інвалідністю можливості вести незалежний спосіб життя й всебічно брати участь в житті суспільства на рівні з іншими. Без доступу до будівель, транспорту та інфраструктури, інформації та зв’язку, а також до комунікації та послуг, що надаються населенню, жінки та чоловіки з інвалідністю не мають рівних можливостей для участі в житті суспільства.

Доступність у широкому розумінні є одним із принципів, на якому базується Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю. Застосування принципів універсального дизайну, доступності, розумного пристосування є запорукою створення інклюзивних  умов для осіб з інвалідністю при створенні суспільства для всіх і кожного.

Більшість міжнародних норм з прав людини імплементовані в законодавство України і мають гарантувати забезпечення прав людини, принципів доступності та універсального дизайну, якісних  послуг для  жінок та чоловіків з інвалідністю.

Доступність для людей з інвалідністю є головною вимогою для суспільства, що прагне бути повністю інклюзивним. Бар’єри доступності зачіпають людей з інвалідністю на всіх рівнях соціальної участі. Звичайно, ситуація з доступністю в Україні змінюється на краще, але жодна організація, інституція, відомство не зможе подолати весь спектр перешкод які сьогодні є, щоб здійснити дієві зміни.

Програма спрямована на посилення рівності  та розширення прав осіб з інвалідністю в Україні шляхом впровадження статті 9 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

У процесі виконання програми більше 100 представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю, консультантів з інвалідністю різного рівня будуть залучені до процесів прийняття рішень стосовно стратегій і програм, що стосуються питань доступності; буде проведено навчальні заходи для фахівців, консультантів з інвалідністю, посадових осіб з питань доступності; школу з універсального дизайну для консультантів з інвалідністю, фахівців, посадових осіб; громадську експертизу нормативних документів, Державних будівельних норм; а також аудити доступності.

Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»: фінансова грамотність для осіб з інтелектуальними порушеннями – передумова виконання статті 12 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю 

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», що об’єднує колективи 118 недержавних організацій та закладів для осіб з інтелектуальними порушеннями і реалізовує  захід «Інклюзивні фінанси»: курс фінансової грамотності для повнолітніх осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» у 15 регіонах України.

Представники громадської організації зазначили актуальність заходу:  Україна без застережень ратифікувала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю, стаття 12 якої передбачає самостійне прийняття рішень громадянином з інвалідністю, у тому числі у царині власних фінансів. Хоча рекомендації Комітету ООН від 2015 року державі Україна про виконання Конвенції передбачають повну заміну системи опіки на систему підтримки у прийнятті рішень, однак, держава буде запроваджувати рекомендовані зміни поступово. Серед таких змін – більше повноважень людині зі зниженими інтелектуальними функціями управляти власними фінансами. Управляти фінансами складно кожному пересічному українцю, а людині з інтелектуальними порушеннями і поготів: необхідно пройти спеціальне навчання, а по тому - час від часу мати змогу звертатися до асистента.

Проєкт допоможе 150 повнолітнім особам з легким ступенем інтелектуальних порушень опанувати онлайн-курс з фінансової грамотності, розроблений у форматі легкого читання партнерською громадською організацією з Іспанії ONCE Foundation. Дистанційний навчальний курс у 2019 році перекладено українською мовою, у 2020 – Всеукраїнська громадська організація «Коаліція» отримала від партнерської недержавної організації право координувати використання курсу в Україні, доступного за посиланням https://finanzasinclusivas.fundaciononce.es/uk.

Відтак, 150 осіб з інтелектуальними порушеннями за допомогою залучених 150 волонтерів мають опанувати 7 розділів дистанційного курсу. Волонтерами, що будуть залучені і навчені в рамках заходу, стануть студенти вищих навчальних закладів з 15 регіонів. Майбутні корекційні педагоги, психологи, соціальні працівники стануть персональними тьюторами (наставниками) слухачів курсу. Не залишаться осторонь і мами та інші законні представники: вони зможуть навчатися дистанційно за допомогою волонтера і покращити власні навички фінансової грамотності, зокрема, опанування цифрових форматів управління фінансами.

У результаті проведення заходу:

 - 150 осіб з інтелектуальними порушеннями пройдуть дистанційний курс управління фінансами та 150 їхніх законних представників із 15 громадських об’єднань осіб з інвалідністю опанують навички фінансової грамотності: економного планування незначних коштів, раціонального витрачання, застосування сучасних онлайн-технологій;

- 150 волонтерів будуть навчені асистуванню повнолітнім особам з інвалідністю у ході виконання функцій тьютора (наставника), а також до 200 активістів недержавних організацій та сервісних агенцій будуть мотивовані і навчені участі у дистанційному навчанні фінансовій грамотності для осіб з інтелектуальними порушеннями.

Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання інвалідів Чорнобиля «Прип’ять-Центр»: навчальний курс комп’ютерної грамотності жінок з інвалідністю, постраждалих від аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Всеукраїнське об’єднання інвалідів Чорнобиля «Прип’ять-Центр», яка налічує 16 відокремлених підрозділів в Україні і реалізовує захід «Навчальний курс комп’ютерної грамотності жінок з інвалідністю, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС».

Представники громадської організації зазначили актуальність заходу: із розвитком новітніх ІТ-технологій та можливостей для соціалізації та самореалізації осіб з інвалідністю постає питання щодо залучення їх у сферу комп’ютерної обізнаності. Проведене опитування постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС виявило недостатній рівень їх комп’ютерної грамотності, вміння користуватися електронними сервісами, і, поряд з цим, показало зацікавленість у проведенні відповідного навчання для розширення можливостей отримати роботу. Навчальний курс є складовою частиною Програми серії пов’язаних заходів (навчальних курсів) з питань комп’ютерної грамотності, користування  інтернетом, соцмережами, електронними сервісами, додатками, роботи з документами, користування електронною поштою, опанування деяких програм, зокрема: - 1С (первинна документація), фотошоп, ілюстратор тощо.

У результаті заходу 30 жінок з  інвалідністю, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС, отримають знання з комп’ютерної грамотності, отримані навички вони зможуть застосовувати у повсякденному житті, у точу числі при працевлаштуванні на роботу, ділитися власним набутим досвідом, бути обізнаними та грамотними в сучасному світі цифрової трансформації.

Громадська організація «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «Бебіко»: Міні-садок “Бебіко” (соціальна  послуга денного догляду для дітей з синдромом Дауна віком від 2 до 5 років)

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «Бебіко» з проектом Міні-садок “Бебіко” (соціальна  послуга денного догляду для дітей з синдромом Дауна віком від 2 до 5 років)».

Представники громадської організації зазначили актуальність заходу: соціальна  послуга денного догляду для дітей з синдромом Дауна віком від 2 до 5 років полягає в створенні позитивних умов для підготовки та адаптації дітей з синдромом Дауна до типового дошкільного навчального закладу. Проектом передбачено поглиблене опрацювання світових практик та систем денного догляду з подальшим розповсюдженням набутого досвіду. Перебування дітей з синдромом Дауна в садочку сприяє розвитку соціальної усвідомленості та значно стимулює у подальшому навчальні здібності. Завдяки частковому вивільненню часу, на період навчання дітей у закладі, матері отримують змогу для пошуку роботи та працевлаштування.

У результаті проекту 8 дітей з синдромом Дауна набудуть навичок самообслуговування та самостійності. Представники громадської організації випустили 3 групи вихованців, які зараз успішно навчаються в типових навчальних закладах, відтак зможуть ділитися набутим досвідом з іншими організаціями 14 областей України (Хмельницька, Тернопільська, Одеська, Житомирська, Львівська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Донецька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Харківська, Херсонська області).

Всеукраїнська громадська організація онкоінвалідів «Разом проти раку»:  інформаційно-просвітницький проект «Боротьба з онкологією стосується кожного»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію онкоінвалідів «Разом проти раку» з  інформаційно-просвітницьким проектом «Боротьба з онкологією стосується кожного».

Представники громадської організації зазначили актуальність проєкту: за даними Національного інституту раку, понад мільйон українців є хворими на рак, за останні роки спостерігається нестримне зростання онкологічної захворюваності та смертності. Рак молочної залози є однією з найбільш актуальних проблем серед онкологічних захворювань у жінок. За рік рак молочної залози виявляють у 16,5 тис. українок. Факт поширення раку молочної залози серед жіночого населення України говорить про недостатню обізнаність серед жінок щодо небезпеки онкологічних захворювань, необхідність ранньої діагностики, а також шляхів виявлення та лікування раку молочної залози.

Проєкт має на меті поліпшити становище жінок з інвалідністю, які знаходяться на лікуванні, перенесли мастектомію та інших похідних онкозахворювань раку молочної залози. Для цього пропонується комплекс інформаційно-просвітницьких заходів, завдяки яким жінки зможуть отримати кваліфіковану консультацію від мамологів, онкогінекологів, ендокринологів та інших медичних фахівців, а також психологів, реабілітологів. Важливо допомогти жінкам повернутися в звичайне життя, знайти себе в нових умовах і прийняти себе в них.

Реалізація проєкту сприятиме попередженню онкозахворювань, покращенню становища жінок і дівчат з інвалідністю (онкохворих) і формуванню позитивного ставлення до них у суспільстві. У рамках проекту буде проведено «літню школу волонтерів», конференції студентів медичних вищих навчальних закладів і онкоцентрів.

Всеукраїнська громадська організація «Спортивна федерація глухих України»: навчання осіб з інвалідністю з метою розширення доступу до інших спеціальностей в спортивній сфері

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію «Спортивна федерація глухих України» з проектом «Навчання осіб з інвалідністю з метою розширення доступу до інших спеціальностей в спортивній сфері».

Представники громадської організації зазначили актуальність заходу: після закінчення активної кар’єри спортсмена-інструктора є нагальна потреба вивчати нові сучасні напрями вузьких спеціальностей, в тому числі з використанням ІТ-технологій, які дозволять залишатися в сфері суміжної спортивної роботи для розвитку масового та шкільного спорту в якості тренерів-тьюторів, тренерів-аналітиків та статистиків, без яких неможливі високі результати в сучасному спорті, за можливості широкого використання ІТ-технологій. Отримання кваліфікації «Спортивний суддя» сприяє подальшій професійній діяльності у спортивній сфері та надає право працювати у спортивних змаганнях усіх рівнів.

В Україні відсутні курси навчання перекладачів міжнародної жестової мови, тому запрошення зарубіжних фахівців дозволить особам з інвалідністю слуху вивчити цей напрямок галузі. У разі успішної здачі іспитів та отримання сертифікатів це дасть право працювати в якості перекладачів міжнародних змагань серед глухих спортсменів в Україні та брати участь у міжнародних змаганнях у складі спортивної делегації.

У результаті реалізації проекту підвищать кваліфікацію і отримають нові знання 110 осіб, з них - 106 осіб з інвалідністю по слуху, серед яких: лідери регіональних осередків та представники Всеукраїнської громадської організації «Спортивна федерація глухих України», - отримають нові спеціальності і кваліфікацію: «тьютор з бадмінтону», «суддя з бадмінтону», «тренер-аналітик з волейболу», «тренер-статистик з волейболу», «перекладач міжнародної жестової мови».

 
Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»: «Дистанційний онлайн-курс для осіб з інвалідністю. Копірайтинг - професія успішного майбутнього»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» з програмою «Дистанційний онлайн-курс для осіб з інвалідністю. Копірайтинг - професія успішного майбутнього».

Представники громадської організації зазначили актуальність проєкту: людям з інвалідністю складніше знайти своє місце в соціумі, отримати гарну освіту, високооплачувану професію і скласти гідну конкуренцію на ринку праці, вкрай складно реалізувати свою особистість.

Розвиток інтернету і цифрових технологій дозволяє особам з інвалідністю більше не відчувати себе обмеженими в професійній реалізації. Вже існують онлайн-професії, наприклад, копірайтер. Щоб виконувати свої професійні функції досить мати комп'ютер і доступ до інтернету, тож працювати можна, не виходячи з дому.

Метою програми є навчання на дистанційному онлайн-курсі людей з інвалідністю сучасній та затребуваній на ринку праці професії - копірайтер (контент-менеджер). Також програма передбачає отримання базових знань з інтелектуального, трудового та підприємницького права, проходження курсу мотиваційної психології.

Реалізація проєкту розширить можливості знайти своє місце в соціумі, отримати якісну освіту, оволодіти актуальною професією, вміннями та знаннями, юридичною грамотністю, набути психологічної стійкості. У рамках проєкту буде підвищено рівень професійної майстерності учасників та зростання їх конкурентоздатності на ринку праці.

Після завершення курсу учасники мають право отримати сертифікат про навчання за результатами успішного виконання залікової роботи.

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»: «Моніторинг забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні 2021: реалії та виклики»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» з проєктом «Моніторинг забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю в Україні 2021: реалії та виклики».

Представники громадської організації зазначили актуальність проєкту: Державою Україна було підписано та ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. Одним з найважливіших чинників забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю для повноцінної реалізації у всіх сферах життя є забезпечення використання права на захист від порушення законних інтересів, прав і свобод, усунення дискримінацій по відношенню до осіб з інвалідністю.

Метою проєкту є проведення моніторингу 13 статті Конвенції «Доступ до правосуддя» та оцінки виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.  Під час реалізації буде проведено дослідження щодо реального стану забезпечення прав і законних інтересів людей з інвалідністю. Планується провести опитування людей з інвалідністю, а також членів їх сімей, посадових осіб органів влади місцевого рівня та органів місцевого самоврядування, звернення до суб’єктів владних повноважень з запитами на отримання публічної інформації; проведення аналізу норм права національного законодавства, державних та місцевих програм щодо відповідності Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, проведення моніторингу на предмет доступності (архітектурної, інформаційної, транспортної) для людей з інвалідністю, аналізу адміністративних даних (відкритих джерел з інформацією) та відповідей органів влади на запити про доступ до публічної інформації в межах проекту.

За результатами дослідження буде укладено рекомендації для органів державної влади щодо шляхів подолання виявлених проблем осіб з інвалідністю. Рекомендації будуть укладені у формі інформаційної брошури. Заплановано проведення публічного обговорення актуальних проблем щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю, а також стану дотримання та виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.


Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»: «Право на справедливий суд осіб з інвалідністю»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» із проведенням конференції «Право на справедливий суд осіб з інвалідністю».

Представники громадської організації зазначили актуальність заходу: Державою Україна було підписано та ратифіковано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. Відповідно до взятих Україною зобов’язань на сьогодні однією із стратегічних цілей державної політики у сфері захисту прав осіб з інвалідністю є створення суспільного середовища рівних можливостей для таких осіб та їх інтеграція у суспільне життя.

Одним з найважливіших чинників забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю для повноцінної реалізації у всіх сферах життя є забезпечення використання права на захист від порушення законних інтересів, прав і свобод, усунення дискримінацій по відношенню до осіб з інвалідністю щодо доступу зазначеної категорії до правосуддя (судочинства).

Метою конференції є напрацювання шляхів подолання проблеми доступу до правосуддя осіб з інвалідністю в Україні, інформування суспільства щодо проблем, які виникають у осіб з інвалідністю щодо реалізації права на справедливий суд. У рамках моніторингу виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення доступу до правосуддя заплановано проведення конференції як платформи, де цільові групи можуть обмінятися досвідом та здобутками щодо забезпечення права на доступ до правосуддя та справедливий суд, отримають практичну інформацію про вдало реалізовані судові кейси щодо забезпечення права на справедливий суд та доступу до правосуддя осіб з інвалідністю (український та міжнародний досвід). Будуть надані консультації фахівців з конкретних питань щодо забезпечення права на справедливий суд та доступу до правосуддя людей з інвалідністю в Україні.

У рамках цієї конференції буде створена робоча група із забезпечення доступності суду і судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. До складу робочої групи увійдуть представники Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України та окремі судові установи, представники громадських організацій осіб з інвалідністю.


«Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України»: «Дзвони Чорнобиля – відлуння сьогодення» 

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Всеукраїнську громадську організацію інвалідів «Союз Чорнобиль України» з семінаром «Дзвони Чорнобиля – відлуння сьогодення».

Представники громадської організації зазначили актуальність проєкту: на сьогоднішній день основними проблемами медичного характеру для постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції є зростання захворюваності, поширеності і смертності на пухлинні захворювання (лейкемії, рак щитоподібної залози, рак молочної залози, рак легень та множинна мієлома) та непухлинні захворювання (серцево-судинні захворювання та цереброваскулярні захворювання з когнітивними порушеннями, радіаційні катаракти та судинна патологія ока, непухлинні захворювання щитоподібної залози). Все це призводить до зростання інвалідності серед постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції та, як наслідок, до погіршення загального рівня життя.

Метою проєкту є продемонструвати особам з інвалідністю, що їхня доля, їхнє майбутнє та майбутнє їхніх дітей в їх власних руках, тобто стимулювання і організація дієвого масового процесу психологічної та духовної реабілітації осіб з інвалідністю. Ініціювання у людей з інвалідністю бажання знайти своє місце в житті та надихнути на самореалізацію через освіту, культуру, мистецтво, спорт, туризм, науку, творчість. Надати знання про подолання перешкод на шляху реалізації своїх прав у суспільстві.

Реалізація заходу забезпечить вирішення правових, освітніх, культурних та дозвіллєвих потреб осіб з інвалідністю та їхнього широкого залучення до мистецької та творчої діяльності у подальшому. Як результат – долучення осіб з інвалідністю до соціуму та формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю.

Кожному учаснику буде надано інформативний методично-рекомендаційний матеріал, який містить нормативно-правові акти з роз’ясненнями.

 

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність»: «Країна без бар’єрів для нечуючих. Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» з проєктом: «Країна без бар’єрів для нечуючих. Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху».

Представники громадської організації зазначили, що тема домашнього насильства як ніколи актуальна в реаліях сучасного суспільства. Сьогодні статистичні дані говорять про те, що пандемія призвела до збільшення кількості випадків сімейного домашнього насильства. Однак, якщо для чуючих жінок та дівчат зрозумілий алгоритм дій у таких ситуаціях, то для нечуючих або для тих, хто має вади слуху та спілкується жестовою мовою, це зробити набагато складніше. Саме тому актуальність проєкту полягає у необхідності проведення просвітницької роботи серед жінок з вадами слуху, щоб запевнити їх у тому, що вони мають можливість отримати фахову юридичну та психологічну допомогу.

Для жінок та дівчат, які не чують або мають втрачений слух, розроблено дорожню карту необхідних кроків у випадку домашнього насильства. Буде проведено тренінг-конференцію на тему «Алгоритм дій у випадку домашнього насильства та як його попередити». Також будуть виготовлені соціальні відеоролики по даній проблематиці і налагоджено механізм надання допомоги жертвам домашнього насильства відповідними спеціалістами.

Відеозапис тренінгу-конференції на тему «Алгоритм дій у випадку домашнього насильства та як його попередити», а також соціальні відеоролики будуть поширені в соціальних мережах Facebook, Instagram та YouTube для того, щоб кожен бажаючий в будь-який час мав можливість переглянути відеозаписи.

Жертви домашнього насильства жінки та дівчата, які не чують або мають вади слуху можуть звертатись за психологічною допомогою і правовою консультацією до спеціалістів проєкту - адвокатів, психологів та перекладачів жестової мови.


Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність»: «Країна без бар’єрів для нечуючих. Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху»

Продовжуємо знайомство з переможцями конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з державного бюджету у 2021 році.

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» з програмою: «Країна без бар’єрів для нечуючих. Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху».

Представники громадської організації зазначили актуальність програми: в сучасному суспільстві наявна значна кількість перепон і бар’єрів, які перешкоджають людям з порушенням слуху в реалізації своїх прав та задоволенні потреб, у тому числі і у доступі до інформації та зв’язку.

Обмеженість доступу до інформації перешкоджає органічному розвитку особистості та можливості для всебічної реалізації нечуючих людей та людей із порушенням слуху своїх прав як громадян, а також знижує можливість включення їх до суспільного життя на рівні з іншими громадянами.

Метою представленої програми є створення можливостей для всебічної реалізації особами з порушенням слуху своїх прав щодо включення їх до суспільного життя на рівні з іншими громадянами, усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають людям з порушенням слуху в реалізації своїх прав і задоволенню потреб, у тому числі, стосовно доступу до інформації та зв’язку, виконання соціальної ролі шляхом розробки та встановлення спеціального  програмного забезпечення та надання можливості здійснювати комунікацію з іншими людьми через виклик перекладача жестової мови.

В результаті реалізації очікується, що цільова аудиторія програми буде проінформована про переваги програмного забезпечення з постійного транслювання жестовою мовою. Програмне забезпечення буде встановлено приблизно на 1000 смартфонах користувачів – осіб з порушенням слуху. Таке програмне забезпечення з постійного транслювання жестовою мовою буде працювати в сталому режимі. Користувачі зможуть безоплатно звертатися до операторів, здійснюючи приблизно 60 викликів оператора-перекладача на місяць з кожного пристрою. Нечуючі та особи з порушенням слуху за допомогою засобів постійного транслювання жестовою мовою отримають можливість безперешкодно спілкуватися з іншими громадянами, в тому числі в місцях надання соціальних послуг, державних установах, інших соціально значимих об’єктах, що можуть передбачати необхідність комунікації.


Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність»: запуск інклюзивної інформаційної онлайн платформи «Вільно»

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» з інклюзивною інформаційною онлайн-платформою «Вільно».

Представники громадської організації зазначили, що платформа «Вільно» створюється не тільки для соціальної адаптації людей з порушенням слуху, а й надання конкретної соціальної допомоги в забезпеченні реалізації прав людини на медичну допомогу, забезпечення житлом, роботою, доступністю до соціальних послуг, культурного дозвілля.

Платформа буде містити юридичну базу України з питань захисту прав людей з інвалідністю, інформаційну базу медичних закладів, які входять в програму «Країна без бар’єрів для нечуючих», їх умови, можливі пільги тощо. Платформа передбачатиме можливість здійснення дистанційного зв’язку із медичним закладом-партнером програми за допомогою технологій перекладу жестовою мовою. Планується створення і підтримка інформаційної бази наявного житла для придбання або оренди, особливо у випадках, коли покупець і продавець, або орендодавець і орендар – люди з інвалідністю, можливість підбору житла, враховуючи особливі потреби людей з інвалідністю. Наступний розділ платформи - інформаційна база резюме та вакансій для пошуку роботи людьми з інвалідністю, створений у співпраці з Федерацію роботодавців України, Центром зайнятості на основі підписаних меморандумів про співпрацю. Платформа також передбачатиме зв’язок із потенційним роботодавцем для проведення співбесіди жестовою мовою шляхом виклику перекладача в режимі онлайн. Буде створена інформаційна база щодо отримання соціальних послуг та державних програм у цій сфері, а також коментарі, відгуки, юридичні консультації, поради фахівців і користувачів тощо. Ще один розділ - новини культури, товари та послуги для людей з інвалідністю, а саме: інвалідні візки, слухові апарати тощо. А також в окремому розділі будуть розміщені соціальні контакти/знайомства: імплементація системи спілкування у форматі відеочату.

Платформа передбачає «ясну» мову – адаптацію складних для сприйняття текстів для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.

Анонсована робота центру підтримки функціонування платформи, який включає «гарячу лінію» допомоги користувачам платформи.

 

Громадська організація «Товариство допомоги особам з інвалідністю «Турбота»: «Мій успіх без меж»

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Товариство допомоги особам з інвалідністю «Турбота» з проєктом «Мій успіх без меж».

Представники громадської організації зазначили, що питання соціальної інтеграції та захисту прав осіб з інвалідністю вважаються актуальними в усьому цивілізованому світі.

У 2006 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права осіб з інвалідністю, де визначені основні принципи щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю у різних сферах їх життєдіяльності. Конвенція містить статтю № 27, в якій йдеться про право осіб з інвалідністю на працю і зайнятість нарівні з іншими. Понад 180 держав (в тому числі Україна), які ратифікували конвенцію, зобов'язані вживати заходів щодо створення умов для повного залучення осіб з інвалідністю в усі аспекти життя, а також сприяти максимальній реалізації їхніх фізичних, розумових, соціальних та професійних здібностей

Особливу роль в адаптації до соціального середовища відіграє праця. На жаль, значне число людей з інвалідністю в Україні зустрічаються з труднощами щодо реалізації свого права на працю, оскільки на їхньому шляху постають транспортні, комунікаційні, інформаційні, нормативні, організаційні та психологічні бар’єри, які унеможливлюють проявити творчі та трудові здібності особами з інвалідністю, доказати собі і суспільству свою значимість та користь.

Робота майстерень, що передбачена в проєкті, стане для осіб з інвалідністю мотивуючим поштовхом отримати можливість подолати бар’єри, реалізувати своє право на зайнятість, а також знизити рівень ізольованості та залежності від сторонньої допомоги.

У рамках проєкту планується провести більше 40 навчально-практичних занять з миловаріння для осіб з інвалідністю з різних регіонів України та близько 80 навчально-практичних занять з виготовлення свічок. Участь у заняттях зможуть взяти діти та молодь з інвалідністю, їх опікуни, родичі та знайомі. Серія міжрегіональних майстер-класів буде проводитися в різних областях України.

  

Полтавський обласний осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»: «Артспорт»

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - Полтавський обласний осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» з проєктом «Артспорт».

Представники громадської організації зазначили, що особи з інвалідністю різних нозологій, особливо на візках, гостро потерпають від недоступності соціально важливих об’єктів інфраструктури міст, не мають можливості повноцінно соціалізуватися. Однак, люди з інвалідністю можуть і мають потребу займатися рекреаційними видами спорту. Наші громадяни володіють талантами створювати оригінальні вироби, виступати на сцені із різножанровими номерами, що дає шалений терапевтичний ефект, але така практика поки що не має широкого розповсюдження в Україні. На жаль, не створюються спеціальні заклади для занять рекреаційними видами спорту, а наявні спортивні споруди не мають доступних пристосувань для можливості тренувань особами з інвалідністю різних нозологій. Прикро, але в Україні немає спеціальної галереї для постійної виставки творів осіб з інвалідністю. На сьогодні немає жодного прикладу широкого системного застосування артспорту для осіб з інвалідністю в нашій державі. А без цього не можливо забезпечити справжнє виконання положень Конвенції ООН «Про права осіб з інвалідністю».

Громадська організація пропонує кардинальні зміни в підході до розвитку рекреаційного спорту. Розпочнеться активне впровадження гасла: «Кожна особами з інвалідністю, не залежно від ступені втрати здоров’я, повинна мати умови для участі в улюбленому виді фізичної культури чи спорту». Буде започатковано щорічне проведення всеукраїнського тижня рекреаційного спорту та інклюзивних фестивалів. Вперше почне діяти постійна виставка мистецьких творів осіб з інвалідністю. У період проєкту будуть активно задіяні близько 1,4 тисячі осіб в тому числі 1200 осіб з інвалідністю. В більшості областей України відбудуться заходи артспорту.

Проєкт буде чітко і не двозначно відповідати принципу: «Не робіть для нас без нас», бо всі без виключення головні ролі у виконанні проєкту будуть відігравати особи з інвалідністю.


Громадська організація «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України»: «Сильні духом – сильні тілом»

Представляємо наступного переможця конкурсу у 2021 році - громадську організацію «Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України» з проєктом «Сильні духом – сильні тілом».

Представники громадської організації зазначили, що актуальність проєкту полягає в популяризації рекреаційних заходів, як ефективного способу оздоровлення, реабілітації осіб з інвалідністю та залучення їх до активного життя, регулярних занять оздоровчим спортом, навчання методикам фізкультурно-спортивної реабілітації для підтримки стабільного стану здоров’я.

У процесі реалізації проєкту особи з інвалідністю отримають можливість звільнення від самоізоляції та збільшення їх рухової активності. Дуже часто особи з інвалідністю занадто зосереджуються на тому, що вони не можуть робити через свої обмеження. Саме тому громадська організація будує цілісну платформу і показує людям, що вони можуть займатися спортом, адже спорт має позитивний вплив на все їхнє життя. Людям з інвалідністю треба показувати, як має виглядати нова норма життя. Проєкт передбачає масове залучення осіб з інвалідністю до занять фізкультурою і спортом як ефективних способів реабілітації для зміцнення здоров’я, досягнення самостійності в життєвих навичках, включаючи самообслуговування, мобільність та соціальну адаптацію.

Під час заходів буде проведено навчання методикам фізичної реабілітації людей з функціональними обмеженнями, підтримання та відновлення втрачених або послаблених рухових функцій, загальної працездатності організму.

Даний проєкт спрямовується на проведення в регіональних осередках громадської організації 23 реабілітаційних заходів фізкультурно-спортивного спрямування в 23 областях України, в яких буде залучено близько 1150 осіб з інвалідністю.

Завершальним етапом проєкту буде проведення всеукраїнської спартакіади серед переможців регіональних змагань, в якій візьме участь 191 особа з інвалідністю, серед яких 46 візочників.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux